بازاریابی اینترنتی وب سایت دانشگاه و مجموعه آموزشی

 


دنیای بازاریابی اینترنتی وب سایت دانشگاه و مجموعه آموزشی مانند دنیای جوانان بسیار پیچیده و همواره در حال تغییر و دگرگونی است. به طور ثابت ارزش ها و عادات در هر دو در جریان اند و هدفی متحرک را به کارورزان بازاریابی اینترنتی در سراسر جهان ارائه می دهند.
مد، موسیقی، استایل، ورزش، زبان، اعتقادات، تکنولوژی و روش های دیجیتالی تنها عناصری هستند که دنیای جوانان را شکل می دهند. این عناصر دقیقا همان چیزی هستند که سر گروه بازاریابی اینترنتی باید برند و کمپین هایش را با آن تطبیق دهد تا در بازار شلوغ و پر سر و صدای امروز بتواند سر ها را به سمت خود بچرخاند.
یک چیز حتمی است. اگر با آخرین روش ها و تکنولوژی موجود همراه و به روز باشید و با یک استراتژی قوی وارد دنیای بازاریابی اینترنتی وب سایت دانشگاه و مجموعه آموزشی شوید، بهترین شانس را برای موفقیت دارید.
بازاریابی اینترنتی مدام در حال وفق پیدا کردن و عکس العمل نشان دادن است تا در تکنولوژی، فرهنگ و جامعه تغییر مکان دهد. بازاریابی اینترنتی اخیرا قابل توجه ترین انقلاب را تجربه کرده است و اکنون در برند های دانشگاه ها، سر گروه ها و بخش های بازاریابی و آرایش گیج کننده ای از آرایه ها در ابزار و تکنیک ها مواجه شده است.
این به این معنی است که رئسای بازاریابی اینترنتی، مدیران استخدام دانشجویان و کارشناسان فنی IT باید استراتژی، راه حل ها و کانال هایشان را به دقت انتخاب کنند تا بتوانند دانشجویان آینده شان را به درستی برگزینند .

 

university internet marketing 12


با رعایت نکات زیر در بازاریابی اینترنتی وب سایت دانشگاه و مجموعه آموزشی موفق باشید.

 


- داستان های متقاعد کننده و احساسی داشجویان را باز گو کنید


بازگو کردن داستان واقعی دانشجویان، به زبان دانشجو و محتوای بدون ویرایش در بازاریابی اینترنتی وب سایت دانشگاه و مجموعه آموزشی بسیار متداول خواهد شد. استفاده از داستان گویی در بازاریابی اینترنتی در سال ٢٠١٥ مد شد و رواج پیدا کرد و با تکنیک هایی دقیقا مرتبط با بازاریابی اینترنتی وب سایت دانشگاه و مجموعه آموزشی در سال ٢٠١٦ و ٢٠١٧ ادامه خواهد یافت. اما این عمل نباید تنها به داستان های دانشجویان ختم شود، داستان ها قادر به زندگی بخشیدن به سخنران ها، فارق التحصیلان، کارکنان خدمات مشتریان و سفیران هستند.
امروزه متخصصان بازاریابی اینترنتی دریافته اند که عکس با کیفیت عالی و متن نوشته شده با زبانی روان و یکدست الزاما در بین دانشجویان آینده طنین انداز نیست و آنها را جذب نمی کند. بلکه ارتباط بر قرار کردن با آنها در سطح شخصی، شوخ طبعی، خلاقیت و اصیل بودن داستان، بیشتر آنها را به سؤالات و جست و جو های آینده مایل می کند.
علاوه بر نقل داستان ها در وب سایت، آنها را باید در شبکه های اجتماعی نیز با استفاده از عکس، ویدئو، انیمیشن و اینفوگرافیک ها نقل کرد. وب سایت دانشگاه و مجموعه آموزشی، بازار های موازی و کانال ها برای استفاده از این فکر و پیاده سازی آن برای داستان گویی نیازمند ساخت یک پلت فرم و زمینه مخصوص هستند و باید آن را بهبود و زندگی ببخشند.

 


- رسانه های اجتماعی 


رشد و استفاده از رسانه های اجتماعی روز به روز افزایش پیدا می کند. بازاریابان اینترنتی با طیف وسیعی از برنامه ها و اپلیکیشن ها ی شبکه اجتماعی از جمله فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، گوگل پلاس، اسنپ چت و یوتیوب مواجه اند. پست های شبکه های اجتماعی می تواند ترافیک قابل توجهی را به وب سایت شما بکشاند که تاثیری مثبت در سئو سایت شما نیز خواهد داشت. در صورتی که بتوانید آنها را به خوبی به کار بگیرید، رابطه های قوی با کاربران خود خواهید ساخت. یکی از دلایل محبوبیت زیاد توییتر و اینستاگرام درگیر کردن کاربر است. آنها برای شما پست می گذارند، اطلاعات می خواهند و یا سؤال می پرسند. همه اینها باعث ساختن رابطه ای دو طرفه بین شما و کاربرانتان می شود. همچنین شما می توانید با توجه به دوست داشتن ها، نظر ها و به اشتراک گذاری ها مطالب مورد علاقه آنها را شناسایی کرده و در فرصت مناسب به کار ببرید.

 

university internet marketing social media

 


- دانشگاه ها بازارهای مرتبط را استخدام خواهند کرد.


پذیرش تلفن های هوشمند و نفوذ آنها در تمام جنبه های زندگی روزانه، هیچ نشانی از کاهش پیدا کردن ندارد. دانشگاه ها یی که محتوای با ارزش ، پیغام های شخصی و کنال های مناسب تولید می کنند، همان هایی هستند که با مخاطبانشان اعتماد، روابط شفاف و ملموس می سازند.
چه طور یک دانشگاه یک استراتژی بازاریابی اینترنتی تاثیرگذار را توسعه دهد؟ به وسیله داده ها و اطلاعات. با استفاده از مجموعه ها، ذخیره هوشمند و تجزیه تحلیل اطلاعات دانشجویان، مؤسسات قادر به برقراری ارتباط در سطح شخصی و توسعه استراتژی های قابل ارتقاء بر اساس تنظیمات فردی، رفتار ها و تعاملات قبلی با دانشگاه می باشند.
قدرت یک بازاریابی ارتباط خوب اجرا شده این است که به سازمان ها اجازه می دهد رابطه های قوی و بلند مدت برای دانشگاه ها به وجود بیاورند. برای دانشگاه این مسئله بسیار مهم است که یک دانشجو تا مرحله کارشناسی ارشد ادامه تحصیل بدهد و تبدیل به سفیر مجموعه و یا عضوی مهم از فارق التحصیلان آنجا شود.
بخش های بازاریابی اینترنتی دیگر تنها با راه اندازی تحقیقات و مکالمات به اهداف خود نمی رسند. اکنون آنها نیاز به تمرکز بر درگیر نگه داشتن دانشجویان در تعلیم و بیشتر از آن است – این بازاریابی ارتباط است. این فرصتی برای دانشگاه ها به وجود می آورد تا بتوانند بیننده های خود را بیشتر، عمیق تر و طولانی تر در وب سایت درگیر کنند.

 


- برنامه و اپلیکیشن های دانشگاه ها از بازاریابی مکانی و IoT (عملیات های اینترنتی) استفاده خواهند کرد.


تا اینجا ما به اهمیت درگیری کاربر، بازگویی داستان و انتخاب کانال ها در بازاریابی اینترنتی وب سایت دانشگاه و مجموعه آموزشی پی بردیم. برنامه و اپلیکیشن ها فرصتی عالی برای دانشگاه ها هستند تا دسترسی مشهود تر، سرگرم کننده تر و قوی تری را به وب سایت و محتوای آنها بدهند. دانشگاه هایی که برنامه و اپلیکیشن تاثیرگذار تری را توسعه داده اند، حضور و کنترل بهتری از راه وسایل ارتباطی (موبایل، تبلت و ...) بر روی دانشجویان دارند. نکته جالب توجه در این زمینه این است که این کار باعث به وجود آمدن بازاریابی مکانی و IoT (عملیات های اینترنتی) خواهد شد.
برنامه ها، اپلیکیشن ها و IoT (عملیات های اینترنتی) دارای قدرت درگیر کردن دانشجویان، ساختن یک برند و نقل داستان به صورتی خاص است. برنامه ها و اپلیکیشن ها همچنین قادر به جمع آوری اطلاعات مربوط به الویت های دانشجویان و رفتار های آنهاست و دسترسی و استفاده از آن بسیار راحت تر از استفاده از وب سایت بر روی موبایل است.
برنامه ها و اپلیکیشن ها می توانند بسته باشند اما عملیات هایی مانند فرستادن یادآوری های هدفمند geo مانند پیشرفت ها، ارتقاء، بازی ها، مسیرها، اعلان وقایع مهم، زمان های بازدید از دانشگاه و جشن ها و مراسم به دانشجویان آنها را جلب خود کند. همین طور پیش بینی می شود رشد تکنولوژی های قابل پوشیدن مانند کلاه، عینک و ساعت های هوشمند در حال انفجار است. در نتیجه عادات روزانه مردم به سمت استفاده بیشتر و بیشتر از IoT (عملیات های اینترنتی) پیش خواهد رفت که بازاریابان می توانند به خوبی از آن در درگیر کردن کاربر استفاده کنند.

 

university internet marketing university apps2

 

university internet marketing university apps1


- دانشگاه ها از اتوماسیون پیشرفته استفاده خواهند کرد.


کارشناسان بازاریابی اینترنتی وب سایت دانشگاه و مجموعه آموزشی بیشتر وقت خود را صرف به وجود آوردن محتوا می کنند. باهوش ترین آنها سعی می کند بر روی نرم افزار اتوماسیونی سرمایه گذاری کند که مدیریت ایمیل ها، باز کردن کمپین های روزانه، مدیریت قطعه بندی پایگاه داده CRM ، پست گذاشتن، عکس العمل و پاسخ گویی در شبکه های اجتماعی، دنبال کردن و گزارش دادن سؤالات دانشجویان را برایشان راحت تر کند.
اتوماسیون افزایش اهمیت تکنولوژی در بازاریابی اینترنتی وب سایت دانشگاه و مجموعه آموزشی را برجسته می کند. ابزارهای نرم افزاری درست که محیط صحیح شما را تکمیل میکند و با سیستم کنونی شما تلفیق می شود را شناسایی کنید تا بتوانید تیم تهیه کنندگان درستی از مشاوران کسب و کار متخصصان بازاریابی دیجیتال، توسعه دهندگان و آموزش دهدندگان، فعال سازی بخش به منظور کارامد بودن، تاثیرگذار بودن، با هدف بودن و متمرکز - بدون به خطر انداختن کیفیت تجربه دانشجویان - را به وجود بیاورید.
کارشناسان بازاریابی اینترنتی وب سایت دانشگاه و مجموعه آموزشی بیش از پیش تحت فشار هستند. آنها باید بیشتر از بودجه ای دارند برای رسیدن به اهداف سخت خود آن هم در بازاری که استاندارد های افراطی دارد، پر سر صداست و جایگاهی در هم فشرده دارد ظاهر شوند. اکنون رئسای بازاریابی اینترنتی و مدیران استخدام دانشجویان باید قدرت، توانایی ها و امکانات را در تیم خود تشخیص دهند،شکاف ها را شناساسیی کنند، نقاط ضعف رقابت آمیز و نقاط صرفه جویی در بهره وری و توسعه یک ستراتژی اتوماسیون پیشرفته و هوشمندانه که به تیم آنها اجازه تمرکز بر روی KPI های مهم – مانند ساختن یک برند بزرگ، راه انداختن تحقیقات و مکالمات و به وجود آوردن کمپین های تاثیرگذار – را می دهد.

 

این نکات مهم بازاریابی اینترنتی، همه عناصری حیاتی در بازاریابی اینترنتی وب سایت دانشگاه و مجموعه آموزشی هستند.

 

 

مطالعه نکات طراحی وب سایت مجموعه آموزشی و دانشگاه ١
مطالعه نکات طراحی وب سایت مجموعه آموزشی و دانشگاه ٢
با دانستنی های دیگر کارآفرین وب همراه ما باشید.