طراحی وب سایت شخصی

 


طراحی وب سایت شخصی کار سختی نیست. اما طراحی وب سایت شخصی خودتان، به عبارتی ساختن وب سایت ای که شما را به تمام فضای مجازی معرفی می کند و وجهه ی شما را نشان می دهد، می تواند کمی ترسناک باشد! زمانی که می خواهید وب سایت شخصی خود را در اینترنت و معرض دید بگذارید باید رنگ شمای مناسب را طراحی کنید، عکس های مناسب و با کیفیت انتخاب کنید، محتوا و متن هایی را انتخاب کنید و بنویسید که وب سایت شما شخصیت می دهد. در واقع طراحی وب سایت شخصی نقل داستان شما با کلام و صدای خودتان است. شما می توانید وب سایت شخصی تان را به شبکه های اجتماعی خود از جمله فیس بوک، اینستاگرام ، توییترو ... لیک کنید اما وب سایت شخصی تان خانه اصلی برند سازی شخصی شما خواهد بود. نکته مثبت این مسئله کنترل کاملی است که شما بر روی وب سایت شخصی خود دارید.
طراحی وب سایت شخصی می تواند دلایل مختلفی از جمله تبلیغ، گسترش، جست و جو های شغلی، برند سازی شخصی، تاثیر گذاری خلاقانه و یا فقط برای برقراری ارتباط داشته باشد. یک وب سایت شخصی به شما آزادی بیشتری برای رساندن هدف خود به بیننده هایتان نسبت به شبکه های اجتماعی می دهد، همچنین این اجازه را می دهد که در هر زمانی هدف، مسیر و علایق شما تغییر کردند، وب سایت شخصی را نیز متناسب با آن تغییر دهید.


داستان شما چیست؟ آیا به دور دنیا سفر کرده اید؟ آیا در مسابقات ورزشی شرکت کرده اید؟ یا از شور و هیجان زندگی تان در پیشرفت کسب و کارتان استفاده کرده اید؟ اتفاقات زندگی تان را به بهترین نحو ممکن و مرتبط کنار هم بچینید و داستانتان را بیان کنید.
عکس قادر به گفتن هزار کلمه است. از عکس استفاده کنید. عکس های با کیفیت و مربوط به داستانی که می گویید. برای معرفی پروژه ها و کارهایتان. عکس ها قادر به انتقال احساسات هستند. همچنین می تواند تحسین بیننده را به کار های شما برانگیزد. عکس ها چه در گالری چه در زمینه باید طوری انتخاب شوند و به کار رود که بیننده را عمیق و عمیق تر به وب سایت شما ببرند.
علاوه بر محتوای ثابتی مانند "درباره من" ، "رزومه" و "تماس با من" که در وب سایت شخصی خود دارید، باید یک وبلاگ نیز برای وب سایت خود در نظر بگیرید و آن را به صورت منظم به روز رسانی کنید. وبلاگ وب سایت شخصی شما جایی است که شما تجربیات و نظرات خود را به اشتراک می گذارید پس بر روی محتوای خود نیز تمرکز کنید. یکی از نکات بسیار مثبتی که وبلاگ نویسی دارد، جلب موتور های جست و جو به وب سایت شخصی شما زمانی است که کاربران عنوانی را جست و جو می کنند که در مطالب وبلاگ شما است.

 

بهترین راه برای انجام این کار الهام گرفتن از افرادی است که قبل از شما این راه را رفته اند و طراحی وب سایت شخصی موفقی داشته اند.

 

 

 

personal web design Quinnton Harris


وب سایت شخصی Quinnton Harris با مقدمه ای پرشور و جذاب شروع می شود که بیشتر توضیحاتی در مورد شخصیت او و کارهایش است. سپس به توضیح مختصری از عوامل تاثیر گذار و شکل دهنده زندگیش از جمله تجربیات، تحصیلات، خانواده و میراث خود هر یک تنها در یک یا دو جمله می پردازد. خط زمانی تاثیر گذار و منسجمی از زندگی و تاثیر گذارترین لحظات زندگی اش به وجود آورده است.
حال اگر شما بخواهید خودتان را در یک و یا دو جمله توصیف کنید چه چیزی می نویسید؟ به اصلی ترین پیام و حسی که می خواهید برند شخصیتان انتقال بدهد فکر کنید و آن را با نوشته و عکس و حتی ویدئو پیاده سازی کنید.

 

 

 

 

 

 

 

personal web design Gary sheng

 

وب سایت شخصی Gary Sheng از لحنی عادی و دوستانه برای توصیف تجربیات کاری تاثیر گذار خود، ادامه تحصیلات و رمز زندگی خود استفاده کرده است. نوشته های او به صورت طبیعی و واقعی اند و دقیقا همانند یک مکالمه ای که در زندگی واقعی انتظارش را داریم. و در بیان کارهایی که تا به حال انجام داده است، داستان عالی را بیان کرده است.
سعی کنید داستان خود را به طرزی بیان کنید که خواننده بتواند آن را حس کند و خودش را در آن شرایط قرار دهد. برای بیان یک داستان جالب نیازی نیست جریان سفر خود به مریخ را بنویسید! تنها کافی ست داستان خود را جوری بنویسید که بیننده را جذب کند. حتی ساده ترین داستان و روتین ترین اتفاقات را! همان طور که من به صورت مستقیم با شما صحبت می کنیم شما نیز سعی کنید مستقیم با بیننده های خود صحبت کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

personal web design Ximena Vengoechea


وب سایت شخصی Ximena Vengoechea با طراحی ساده و تمیز ای که دارد به خوبی می درخشد و بیننده را تحت تاثیر قرار می دهد و او را عمیق تر و عمیق تر به وب سایت می کشاند.

 

 

 

 

 

 

 

personal web design Devon Stank

با ورود به صفحه اول وب سایت شخصی Devon Stank هیچ جای سؤالی در مورد کاری که او انجام می دهد برایتان نخواهد ماند. اما علاوه بر صفحه نخست ساده، جالب و واضح این وب سایت او محتوایی در مورد پروژه های خود، مهارت های خود، توانایی ها و اطلاعات شخصی خود همراه با عکس و ویدئو را در وب سایت شخصی خود قرار داده است.

 

 

 

 

 

 

 

personal web design hope reagan


وب سایت شخصی Hope Reagan وب سایت ای سنگین است که تمام نمونه کا های این شخص در آن موجود است اما با سازمان دهی کردن ساده و واضح آن به کاربر اجازه دسترسی آسان به تمام محتوا و پروژه ها را می دهد که از جمله نکات پر اهمیت در طراحی وب سایت شخصی است.

 

 

 

 

 

 

 

personal web design adam hartwig

 

وب سایت شخصی Adam Hartwig با خلاقیتی که در آن به کار برده است، تصاویر تعاملی و استفاده از رنگ های زنده در وب سایت شخصی خود، بیننده را در نگاه اول جذب می کند. علاوه بر این باعث می شود بیننده بخواهد بیشتر و بیشتر به عمق وب سایت او برود تا ببیند چه سورپرایز های دیگری از آدام در انتظار اوست!

 

 

دانستنی های طراحی وب سایت تجاری
با دانستنی های دیگر کارآفرین وب همراه ما باشید.