کــــار آفرینــــ بلاگــــ

بلاگیــــ برایــــ امروزیــــ ها

4 روش علمی ثابت شده برای بالا بردن کارایی

4 روش علمی ثابت شده برای بالا بردن کارایی

 

 

4 روش علمی ثابت شده برای بالا بردن کارایی

 

خیلی وقت است که روش کار کردن انسانهای امروزه به عنوان کار کردن درست به حساب نمی آید . چک کردن ایمیل درست همان لحظه که از خواب بیدار می شویم , نوشیدن میزان خیلی زیاد قهوه برای بیدار ماندن , رفت و آمد های طولانی بیش از اندازه هر روزه , همه و همه کیفیت زندگی و کار ما را رفته رفته پایین می آوردند.
نیازی به گفتن ندارد که لحظه ای که به دفتر کارمان می رسیم هم باید کار اضافه و تلاش بی اندازه بکنیم. در اکثر مواقع نیز تلاش ها و ایده های ما در طی 50 تا 60 ساعت پر از استرس در هفته نادیده گرفته می شود. خیلی از ماها بیشتر به چشم اعداد دیده می شویم چرا که کمپانی ها از سیستم های رتبه بندی و مکالمات هفتگی دسته جمعی استفاده می کنند. ولی نگران نباشید چرا که حرکتی رو به سوی رهبری با محور مردم در راه است که جو کمپانی ها را به میزان زیادی تغییر خواهد داد.
هر چه بیشتر خودمان را به عنوان یک رهبر بشناسیم , بهتر می توانیم توانایی ها و محدودیت های افرادی که برای ما کار می کنند را درک کنیم. این پارادایم جدید شامل یادگیری مدام عناصری چون یک زندگی متعادل و سالم می باشد. تحقیقات در زمینه های علوم اعصاب , زیست شناسی و عملکرد انسانی باعث بوجود آمدن ایده هایی درخشان و متفاوت جهت انجام دادن کار بیشتر در زمان کمتر شده است . به شخصه از این متدها برای درک و دستیابی به پتانسیل تیم هایم استفاده کرده و در اینجا آنها را با شما به اشتراک می گذارم :
اعصاب
من یک متخصص اعصاب نیستم ولی گاهی چنین نقشی را در شرکت بازی میکنم . منظورم این است که مدام در حال خواندن در مورد اکتشافات مربوط به سلامت روان , شیمی مغز و علم بهره وری هستم. من از این اطلاعات استفاده می کنم تا رهبر بهتری برای تیمم بوده و با اشتراک گذاری آن سعی می کنم از آنها افرادی شادتر و سازنده تر بسازم.
هر چه خودمان را به عنوان یک رهبر درک کنیم , بهتر می توانیم توانایی ها و محدودیت کسانی که برایمان کار می کنند را درک کنیم .
تفکر غالب این است که مردم در چند سال اولیه زندگی از لحاظ روانی قابل تغییر بوده تا به یکباره وارد مرحله بزرگسالی بشوند. در آن زمان ما از لحاظ توانایی های روانی و رفتاری حالتی ثابت و تغییر ناپذیر پیدا می کنیم. ولی تحقیقات جدید این را نشان می دهد که مغز افراد بالغ به شکل عجیبی قابلیت تغییر دارد. فضاهای امن , رژیم های سالم , ورزش و مدیتیشن می توانند مسیر به سمت عصب های ناسالم را خراب کرده و در نتیجه مغز را به سمت سلامتی راهنمایی کنند.
به عبارت دیگر , کارمندان منابع ثابت نیستند. با کمک و حمایت رهبر گروه , چالش های مناسب , استرس کم و سبک زندگی سالم می توان آنها را تبدیل به بهترین نسخه از آنچه بودند کرد. استعدادهای ذاتی افراد می توانند تکامل پیدا کنند. کارمندان خوب می توانند به کارمندان عالی و کارمندان عالی نیز می توانند به کارمندی بی نظیر تبدیل شوند.

هورمون های استرس و مغز Paleo – mammalian
آیا می دانستید که انسانها دارای 3 مغز می باشند؟!
باستانی ترین ساختار مغز ما مغز خزنده یا Reptilian می باشد و دلیل این نام گذاری وجود ریشه و مخچه می باشد . این ساختار در خزنده ها و حیواناتی که فاقد اجزای تکامل یافته مغز می باشند نیز به چشم می خورد. مغز خزنده ای قدیمی بوده و برای کنترل ضربان قلب و تنفس و محافظت از ما طراحی شده است.
زمانی که افراد در محل کار احساس نا امنی دارد , ساختارهای بدوی مغز وی شروع به فعالیت می کند و توانایی دسترسی به بخش جلویی مغز برای نوآوری را نخواهند داشت.
ساختار بعدی , مغز لیمبیک است که همه پستانداران آن را دارند . جایی که تمام احساس ها , خاطرات و خشم از آن نشئت گرفته و بیشتر رفتار ما را کنترل می کند . زمانی که نگرانی در مورد روابط و زندگی اجتماعی داریم این بخش مغز فعال می شود.

در نهایت , تمام انسانها و سایر پستانداران دارای یک ساختار تخصصی به نام نئو کورتکس (neo cortex) می باشند. این ساختار که فرونتال لوب نیز نامیده می شود , مسئول زبان , تفکر انتزاعی و خلاقیت در ما می باشد .
چرا چنین چیزی در دنیای کسب و کار اهمیت دارد ؟
چون همه به دنبال راهی برای افزایش نوآوری و خلاقیت است . چرا که این دو فاکتورهای مجزا کننده در هر صنعتی می باشند. زمانی که افراد احساس نا امنی در محل کار می کنند , ساختارهای بدوی مغزشان فعال شده و نمی توانند از فرونتال لوب خود برای نو آوری استفاده کنند.
شما نمی توانید به کارمندتان بگویید " نوآوری کن یا اخراج می شوی" ترس باعث تشرح آدرنالین و کورتیزول در مغز آنها شده که قسمت خلاق مغز را کاملا خاموش می کند. حتی اگر هم آنقدر سخت گیر نباشید , قرار گرفتن در محیطی نا امن و پر استرس تاثیر منفی در کارایی کارمندان شما خواهد داشت.
کارایی خود را بالا ببرید
چند نفر از ما دائما در حال خواندن ایمیل و تلفن زدن در طول رفت و آمد روزانه هستیم و سپس به سمت میز کارمان رفته و از پروژه ای به پروژه ی دیگر پریده و ساعت ها صحبت می کنیم ؟ اگر روز شما هم اینگونه هست بدانید که تنها نیستید.
حقیقت این است که ما برای این مدل کار کردن ساخته نشده ایم . بدن و مغز ما یک ریتم روزانه را تکرار می کند " تغییرات فیزیکی , روانی و رفتاری که یک چرخه 24 ساعته روزانه را طی می کند , که مشخصا نسبت به تاریکی و روشنایی محیط اورگانیسم واکنش نشان می دهد "
به خواب سالم فکر کنید. هیچ وقت پیش نمی آید که چشمانتان بسته و وارد یک چرخه خواب 8 ساعته مرتب شده و سپس بیدار شوید . ما در خواب وارد مراحل 90 دقیقه ای خواب مربوط به تجدید قوا , خواب سبک تر و خواب همراه با رویا می شویم.
واقعیت این است که شیوه کار کردن ما نیز اینچنین ساخته شده . 8 ساعت کار بی وقفه و سنگین برای ما مناسب نمی باشد . در طول روز ما دچار ریتم های مختلفی می شویم که در طی آنها میزان تمرکز ما افزایش و کاهش می یابد .
ریتم ایده آل کار این است که ما در طی 4 یا 5 دوره 90 دقیقه ای کار کرده و در بین این مراحل استراحتی کوتاه داشته باشیم . بهتر است که 3 وظیفه مهم را انتخاب کرده و در طی این دوره ها هر یک را انجام دهید . تایمر را تنظیم کنید تا بتوانید ریتم خود را مدیریت کنید . البته اگر با بدن خودتان آشنایی بیشتری دارید می توانید از روی احساس خستگی و عدم تمرکز خود نیز بفهمید که زمان استراحت 15 دقیقه ای فرا رسیده است .
هر چقدر یک کار شبیه به یک بازی بوده و شامل تنوع , چالش های مناسب و انعطاف پذیر , اهداف مشخص و بازخورد سریع باشد , بدون در نظر گرفتن سطح توسعه کارمند وی لذت بیشتری از آن خواهد بود.
آیا تا بحال آنقدر غرق چیزی شده اید که حس زمان و مکان و یا محیط را از دست بدهید ؟ این اتفاق معمولا در طول تجارب منفعل مانند نگاه کردن به فیلمی جذاب و با برنامه تلویزیونی اتفاق می افتد. این حالت در حال انجام یک سری از کارها نیز می تواند اتفاق بیافتد.
البته لازم به ذکر است که این حالت در محل کار به راحتی به دست نمی آید. حواس ما بی وقفه توسط ایمیل , تلفن , ویدیو کنفرانس و غیره منحرف می شود. زمانی که باید به چند هدف مختلف فکر کرده و روی آنها کار کنیم , گاهی حس تمرکز خود را از دست می دهیم.
برای ایجاد جریانی منظم ما نیاز به اهدافی داریم که تا حدی چالش بر انگیز باشند که بتوانند تمرکز ما را در طی زمان مشخصی به خود جلب کنند. سپس باید تمام چیزهایی را که باعث حواس پرتی می شوند را از اطرافمان دور کنیم. در نهایت ما نیاز داریم که حس موفقیت خود در انجام وظایف مختلف را احساس کنیم. زمانی که به چنین حالتی دست پیدا کنیم می توانیم میزان کمییت و کیفیت کاری خود و حس رضایتی که از کارمان به ما دست می دهد را بالا ببریم .

رهبران باید مجهز به یک سری مهارت ها و استعدادهای خاص باشند ولی این توانایی ها باید به همراه آگاهی کامل از دلیل خوب و یا بد کار کردن نیروها باشد. زمانی که مدیران این قضیه را درک کنند که انسانها برای رشد و بهبود ساخته شده اند , خواهند توانست محیطی ایجاد کنند که کارایی همه را بالا تر ببرد.

 

با ما در مقالات دیگر کارآفرین بلاگ همراه باشید.

شما می توانید با استفاده از لینک های زیر این مطلب را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.