کــــار آفرینــــ بلاگــــ

بلاگیــــ برایــــ امروزیــــ ها

کسی نمی داند بازی Super Mario Bros کی در آمریکا منتشر شد!

کسی نمی داند بازی Super Mario Bros کی در آمریکا منتشر شد!

 

کسی نمی داند بازی Super Mario Bros کی در آمریکا منتشر شد!

 

تولدت مبارک ماریو!!!
Nintendo دیروز سالگرد 30 ساله شدن Super Mario Bros را جشن گرفت. این بازی در 13 سپتامبر 1985 در ژاپن منتشر شد , ولی جشن سالگرد این بازی در آمریکا به این سادگی ها نخواهد بود , چرا که هیچ کس به طور دقیق نمی داند این بازی کی به این کشور راه پیدا کرد.
در سال 2012 , یک ژورنالیست و برنامه نویس بازی به نام Frank Cifaldi به بررسی دلیل نامشخص بودن زمان انتشار این بازی پرداخت . در حال حاضر Nintendo ادعا دارد که اولین NES (یا Nintendo Entertainment System) در 18 اکتبر 1985 در نیویورک به فروش رسیده و از آنجایی که بازی super Mario bros درون این بسته گنجانده شده این تاریخ اولین فروش این بازی را نشان می دهد. البته شاهدانی نیز هستند که با نظر فرانک موافق نیستند و داستانهای متفاوتی برای گفتن دارند.
طبق گفته Gail Tilden , که مسئول بازاریابی و PR دستگاه Nintendo در حین انتشار NES بوده داستان را به شکل دیگری می باشد , او و تعدادی از همکارانش محل کار را در زمان فروش پر سر وصدای بازی ترک کرده و برای گذراندن اوقاتی خوش به یکی از بارهای اطراف رفتند. به فرضی , این اتفاق در روز جمعه تاریخ 14 اکتبر افتاده بود. به جز یک مشکل کوچک " من هیچ وقت محل کارم را به مقصد بار ترک نمی کنم , پس مطمئنم که آن روز مورد نظر جمعه نبوده"
تحقیقات Cifaldi به اندازه یک بازرسی انجام شده توسط پلیس جامع و دقیق است . با وجود اینکه این گزارش روز انتشار را دقیق اعلام نمی کند , گزینه های بهتری را نسبت به خود Nintendo معرفی می کند.
البته این مشکلی برای Nintendo که درست مثل سال 1985 در حال جشن و سرور هست ایجاد نخواهد کرد.