کــــار آفرینــــ بلاگــــ

بلاگیــــ برایــــ امروزیــــ ها

چگونه سرعت وب سایت خود را بالا ببریم (قسمت دوم)

چگونه سرعت وب سایت خود را بالا ببریم (قسمت دوم)

 

 چگونه سرعت وب سایت خود را بالا ببریم؟

 

ویژگی های مثبت بالا بودن سرعت وب سایت چیست؟ در این مقاله به ادامه ی نکات مقاله قبل می پردازیم.

 

٦- استفاده از یک تسریع کننده PHP


PHP نیاز شما به وارد کردن اطلاعات یکسان به طور مداوم را کاهش می دهد اما ممکن است باعث بالا رفتن زمان بار گذاری نیز بشود. برای اجتناب از این مسئله ٢ راه وجود دارد . می توانید در صورت امکان فایل های استاتیک HTML را جایگزین فایل های PHP کنید. و یا در صورت وابسته بودن وب سایت به تعداد زیادی فایل PHP ، می توانید از یک تسریع کننده PHP برای بالا بردن سرعت وب سایت خود استفاده کنید.

 

6 php accelarator

 


٧ - محدود کردن تعداد درخواست های خارجی


برای اطمینان از یک وب سایت کاملاً کاربردی، وب سایت باید به فایل ها و منابع وب سایت های دیگر نیز تکیه کند مانند ویدئو، سخنرانی ها و دیگر فایل های مالتی مدیا. این درخواست ها و لینک ها لازم هستند اما اگر تعدادشان زیاد باشد یا سرعت وب سایت میزبان پایین باشد، میتواند تأثیر منفی بر روی سرعت وب سایت بگذارد.

 

٨ - اجتناب از هات لینک کردن عکس ها


هات لینک کردن عکس ها به عمل لینک کردن عکسی به عکس دیگر در وب سایت فردی دیگر به جای بارگذاری عکس بر روی سرور خودتان می گویند.ظاهراً این عمل باعث میشود پهنای باند زیادی را ذخیره کنید مخصوصاً اگر ترافیک وب سایت شما زیاد باشد، اما اگر وب سایت میزبان عکس که به آن هات لینک کرده اید سرعتش پایین باشد یا در بارگذاری مشکلی داشته باشد، می تواند سرعت وب سایت شما را نیز پایین بیاورد.
عکس های موجود در وب سایت ان چه در محتوا باشند چه در بنر ، قبل از لینک کردن آن حتماً اطمینان حاصل کنید که بر روی وب سایت خودتان میزبان عکس باشد.


٩- فعال کردن HTTP Keep-Alive

 

معمولا زمانی که مرورگر وب سایت بیننده در تلاش برای درخواست یک فایل از سرور وب سایت شماست، هر فایل را به صورت تکی می گیرد. به عبارت دیگر زمانی که یک فایل گرفته شد ارتباط بسته می شود و هنگام درخواست یک فایل جدید دوباره با می شود. اگر تعداد بارگذاری ها در سرور شما بیشتر شود، منجر به استفاده بیشتر از از پردازشگرها ، شبکه و حافظه می شود و به پایین آمدن سرعت وب سایت شما می انجامد.
با فعال کردن HTPP Keep-Alive میتوانید اطمینان حاصل کنید که تمام درخواست های سایت بر روی وب سایت تان با یک ارتباط باز انجام می گیرند و با محدود کردن تعداد ارتباط ها به سرورتان وب سایت پر سرعتی را برای بیننده هایتان به وجود می آورید.

 

 

9 keep alive

 


١٠- ترکیب عکس های زمینه به عکس های Sprites

 

هر چه تعداد درخواست هایی که یک مرورگر برای اتصال به سرور شما انجام می دهد بیشتر باشد، وب سایت شما با سرعت پایین تری برای کاربر بارگذاری می شود. بسیاری از قالب های وب سایت ها از چندین عکس زمینه تشکیل شده اند و در هر بار بارگذاری وب سایت توسط بیننده، این مسئله باعث به وجود آوردن چندین درخواست مختلف می شود. راه حل این مشکل ترکیب کردن آن عکس ها به یک عکس است تا مرورگر بیننده تنها درخواست برای یک عکس را هنگام بارگذاری بدهد.
با ترکیب عکس های زمینه به عکس های Sprites ، شما قادر به کاهش درخواست های مرورگرها می باشید در واقع تعداد بایت هایی که مرورگرهای بیننده ها برای بارگذاری باید دانلود کنند و تأخیر به وجود آمده در سرورتان در هنگام این دانلود بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.


١١ – نصب سرعت صفحه گوگل (Google PageSpeed ) بر روی سرورتان


ماژول سرعت صفحه یک ماژول سرور منبع باز از گوگل است که به صورت خودکار سرعت وب سایت شما را بهینه سازی می کند. دنبال کردن بهترین اجرای وب سایت بدون نیاز به اینکه کاری انجام دهید.
اگر خودتان به تکنولوژی مسلط هستید میتوانید سرعت صفحه گوگل (Google PageSpeed ) را خودتان نصب کنید و یا از مدیریت هاستوب سایت خود بخواهید آن را برایتان نصب کند.

 

11 1 pagespeed

 

 

اکنون نوبت شماست که سرعت وب سایت خود را بیازمایید.
بعد از اجرا کردن این موارد بر روی وب سایت خود، آن را بیازمایید و ببینید آیا تغییری در سرعت وب سایت ایجاد شده است یا خیر.

 

 

با ما در مقالات دیگر کارآفرین بلاگ همراه باشید.

چگونه سرعت وب سایت را بالا ببریم (١)

٧ روش سئو سایت ٢٠١٦ (١)

٤ پیش بینی سئو ٢٠١٦-٢٠١٧

اشتباهات طراحی وب سایت

با استفاده از لینک های زیر این مقاله را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.