کــــار آفرینــــ بلاگــــ

بلاگیــــ برایــــ امروزیــــ ها

چگونه سرعت وب سایت خود را بالا ببریم (قسمت اول)

چگونه سرعت وب سایت خود را بالا ببریم (قسمت اول)

 

 چگونه سرعت وب سایت خود را بالا ببریم؟

 

ویژگی های مثبت بالا بودن سرعت وب سایت چیست؟


در این مقاله به بررسی اینکه چگونه سرعت وب سایت خود را بالا ببریم می پردازیم. به عنوان صاحب یک وب سایت، تاثیری که سرعت وب سایت شما بر ترافیک بازدید وب سایت شما می گذارد، تبدیلات و درآمدها نباید دست کم گرفته شوند. تحقیقی انجام شده توسط Akamai به نتیجه رسید که ٧٤% از مردم از یک وب سایت انتظار دارند که در کمتر از٢ ثانیه بارگذاری شود و ٤٠% از مردم اگر بارگذاری وب سایت بیش از٣ ثانیه طول بکشد، آن را ترک خواهند کرد.
تحقیقی در سال ٢٠١٠ توسط Gomez انجام گرفته بود " چرا سرعت اجرای یک وب سایت اهمیت دارد؟ آیا وب سایت شما کاربران را از خود میراند؟ " نام داشت که در آن با ١٥٠٠ کاربر در مورد اجرای یک وب سایت و اینکه چگونه تجربه خرید آنها را تحت تاثیر قرار می دهد مصاحبه کرده بود، در این تحقیق دید خود را این گونه اظهار کرد :


- افزایش زمان بارگذاری یک وب سایت بین ٢ تا ١٠ ثانیه، رها کردن وب سایت توسط کاربران را ٣٨% افزایش می دهد.
- طی دوره های اوج ترافیک، بیش از ٧٥% کاربران یک وب سایت که با تاخیر بارگذاری می شود را رها کرده و به وب سایت رقیب خواهند رفت.


تحقیقات زیادی در مورد تاثیر سرعت بارگذاری وب سایت منتشر شده اند. تحقیقی انجام شده توسط گروه تحقیقاتی Aberdeen به این نتیجه رسید که ١ ثانیه تأخیر در بارگذاری وب سایت نتیجه ای برابر با ٧% کاهش در گفت و گوها، ١١% کاهش در نمایش دادن صفحه وب سایت و ١٦% کاهش در رضایت مشتری به همراه خواهد داشت.
همچنین مهم است که مدنظر داشته باشیم امروزه سرعت وب سایت یکی از فاکتور های اصلی در رتبه دهی گوگل است.


داشتن یک وب سایت با سرعت پایین می تواند تأثیر منفی بر روی موارد زیر داشته باشد:


- ترافیک و بازدید صفحه
- گفت و گو ها
- فروش
- تصویرنام تجاری و درک بیننده ها از کسب و کار شما

 

در این مقاله به روش هایی که می توانند سرعت وب سایت شما را افزایش دهند می پردازیم.

 

١ - بهینه سازی و کاهش حجم عکس ها


عکس های بهینه سازی نشده می توانند حجم بسیار بالایی داشته باشند و بارگذاری آنها علاوه بر زمان زیادی که میگرد، منابع سرور زیادی را نیز استفاده می کند. اگر میانگین حجم عکس ها بر روی وب سایت شما mb ١ یا بیش از mb ٢ باشد، باید فکری جدی برای آن کنید. می توانید با اطینان از پایین نیامدن کیفیت عکس، حجم عکس های خود را به طور قابل ملاحضه ای با استفاده از ابزارهای زیر کاهش دهید:


- WP Smush (برای کاربران WordPress)
- EWWW Image Optimizer (برای کاربران WordPress )
- Kraken (برای کاربران Joomla , Drupal)

 

site speed image 1

 

٢ – بهینه سازی پایگاه داده به صورت منظم


یکی از روش هایی که اغلب در نظر گرفته نمی شود ولی تأثیر بسزایی بر سرعت وب سایت دارد بهینه سازی پایگاه داده به صورت منظم است. بخصوص اگر ازWordPress و یا از سیستم کنترل محتوایی که به طور سنگین به حجم پایگاه داده تکیه می کنند استفاده شود.
بعضی از سیستم های کنترل محتوا و فایل های نصب شدنی وابسته به آنها، برای ذخیره داده ها به پایگاه داده شما تکیه می کنند. همان طور که شما از سیستم کنترل محتوا استفاده می کنید داده های ذخیره شده بر روی پایگاه داده شما افزایش می یابند و باعث پایین آمدن تدریجی سرعت وب سایت شما می شود.
شما می توانید با مرتب سازی پایگاه داده خود به صورت منظم سرعت وب سایت خود را بالا ببرید. همچنین می توانید به صورت خودکار با استفاده از WP-Optimize در صورت استفاده از WordPress پایگاه داده خود را تمیز و مرتب کنید.

 

٣ – کوچک و کم کردن فایل های JavaScript و Css


اگر وب سایت شما از تعداد زیادی فایل های JavaScript و Css استفاده می کند، به احتمال زیادوب سایت به مرورگر بیننده هایتان می گوید که با این فایل ها به صورت تک تک برخورد کند. این مسئله منجر به درخواست های بسیار زیادی می شود که در نتیجه تأثیر منفی بر سرعت وب سایت شما خواهد داشت.
کوچک کردن فایل های JavaScript و Css ، تعداد فایل های تکی آنها را با قرار دادن شان در یک مکان کاهش می دهد و در نتیجه به صورت قابل توجهی سرعت وب سایت شما را افزایش می دهد.

 

3

 

٤ - استفاده از یک سیستم مدیریت محتوای (CMS) معتبر


سیستم مدیریت محتوای (CMS) شما اسکلت وب سایت شما است. اگر شما ازHTML ساده یا معروف و معتبری مانند WordPress یا Drupal استفاده می کنید، خیالتان راحت باشد. اما اگر از سیستم کنترل محتوایی که معروف نیست یا ساخته خودتان است استفاده می کنید، ریسک بزرگی در داشتن وب سایت با سرعتی پایین کرده اید. مطمئن شوید که آزمون های مناسب و تحقیقات درستی برای معتبر بودن و پرسرعت بودن سیستم مدیریت محتوای (CMS) خود قبل از استفاده از آن انجام داده باشید.

 

cms image 01


٥ – تغییر هاست، استفاده از هاست بهتر


اگر تمام راه ها برای افزایش سرعت وب سایت خود را امتحان کرده اید و جواب نگرفته اید یا تأثیر بسیار کمی بر سرعت وب سایت خود دیده اید، شاید زمان آن رسیده است که هاست وب سایت خود را تغییر دهید.
در مقاله ای برای مجله Smashing ، مارکوس تایلور توضیح می دهد که یک هاست خوب چه تأثیر زیادی بر سرعت وب سایت می گذارد. طی این تحقیق دو سرویس گیرنده او با وب سایت های یکسان اما یکی هاست معتبر و دیگری هاستی ارزان و نامعتبر، اختلاف زیادی در سرعت وب سایت خود مشاهده می کردند. اختلاف بارگذاری در یکی از آنها ٧ میلی ثانیه و در دیگری ٢٥٠ میلی ثانیه حساب شد! اختلاف بسیار چشم گیر است.
در نتیجه هاست وب سایت یکی از مهمترین فاکتورها در طراحی سایت است پس در انتخاب آن دقت کنید.

 

با ما در مقالات دیگر کارآفرین بلاگ همراه باشید.

چگونه سرعت وب سایت را بالا ببریم (٢)

٧ روش سئو سایت ٢٠١٦ (١)

١٤ روش طراحی وب سایت  ٢٠١٥ 

٤ پیش بینی سئو ٢٠١٦-٢٠١٧

شما می توانید با استفاده از لینک های زیر این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.