کــــار آفرینــــ بلاگــــ

بلاگیــــ برایــــ امروزیــــ ها

٧ روش بهینه سازی سایت ( سئو سایت ) در سال ٢٠١٦ که باید خودتان را برای آنها آماده کنید (قسمت دوم)

٧ روش بهینه سازی سایت ( سئو سایت ) در سال ٢٠١٦ که باید خودتان را برای آنها آماده کنید (قسمت دوم)

 

 در ادامه این مطلب به دیگر نکات روش بهینه سازی سایت ( سئو سایت )  در سال ٢٠١٦ می پردازیم.

 

٣- سرعت وب سایت نیز بسیار مهم است پس همین امروز آن را بررسی کنید و برای فردا نگذارید.


اول از همه باید بدانیم که سرعت وب سایت یکی از فاکتورهای رتبه بندی است. در صورتی که تمام شرایط یکسان و برابر باشند، وب سایت ای که سریع تر بارگذاری می شود در رقابت رتبه دهی از همه جلوتر است . دومین مورد این است که صفحاتی که کند و با سرعت پایین بارگذاری می شوند، زمانی را که گوگل به index کردن محتوای وب سایت شما اختصاص می دهد را تلف می کند. به صورتی که اگر در زمان مشخص شده صفحه وب سایت شما توسط بوت گوگل بارگذاری نشود، دیگر در آن صفحه نخواهد ماند و محتوا را index نخواهد کرد. برای وب سایت ای بزرگتر این به این معنی است که هر چه صفحات وب سایت دیرتر بارگذاری شود تعداد کمتری از آنها توسط گوگل index خواهند شد.
آخرین مورد ولی یکی از مهم ترین موارد در سرعت وب سایت استفاده کاربران از آن و تبادل آن است.


- ٤٠% از بیننده های شما در صورتی که بارگذاری وب سایت بیش از سه ثانیه طول بکشد وب سایت را ترک خواهند کرد.
- نصف بیننده های شما این انتظار را از وب سایت دارند که حداکثر در دو ثانیه و حتی کمتر بارگذاری شود و آنها قادر به مشاهده وب سایت باشند.
- یک ثانیه اضافه تر در بارگذاری صفحه، ٧% تبادل ها را کاهش می دهد.

 

پس این به این معنی است که تنها یک ثانیه تاخیر در بارگذاری صفحه باعث می شود روزانه بازده و عملکرد چشمگیری را از دست دهید.
چرا بگذارید پولتان به این راحتی از دستتان برود؟!
بهینه سازی سایت با سرعت بارگذاری صفحه تان سرمایه گذاری در زمان است که به طور قطع ارزشش را دارد.

 

seo3

 

 

٤- پیدا کردن ترافیک اصلی وب سایت شما توسط Google Analytics حتی سخت تر هم خواهد شد.


اگر از گزارشات ترافیک Google Analytics خود ناامید شده اید و قادر به یافتن تمام این ترافیک های مستقیم که به وب سایت شما می آیند نیستید، مشکلتان " ترافیک سیاه" است.
طبق گفته های Marshall Simmonds زمانی که Google Analytics قادر به شناسایی منبع بازدید ها از وب سایت شما نباشد، یعنی بازدید ها به صورت ترافیک مستقیم هستند. و همان طور که در وب مدرن وجود دارد، این بازدید های غیر قابل شناسایی به تعدادشان اضافه می شود و گزارشات Google Analytics شما رفته رفته دقت خود را از دست می دهد.
آنها یک افزایش ترافیک مستقیم را گزارش می دهند در صورتی که در واقعیت شما در حال افزایش ترافیک نهادی ، اجتماعی، موبایل و ... خود می باشید.
این مسئله باعث می شود دنبال کردن فعالیت های بازاریابی شما پیچیده تر نیز شود. پس اول از همه شما باید از مواردی که در آن ترافیک شما به ترافیک سیاه تبدیل می شود آگاهی پیدا کنید. طبق گفته های Marshall Simmonds موارد رایج به صورت زیر هستند.


- ترافیک به وجود آمده از یکوب سایت امن به یک وب سایت ناامن
- ترافیک به وجود آمده از جست و جوی عکس
- ترافیک به وجود آمده از لینک های درون اپلیکیشن ها
- حجم زیاد ترافیک به وجود آمده از Facebook , Snapchat , WhatsApp
- ترافیک به وجود آمده از اپلیکیشن جست و جوی اندروید


دوم اینکه درست است که بررسی مقدار دقیق ترافیک سیاه غیر ممکن است، اما حداقل شما می توانید ایده بهتری از اینکه چه طور می توانید ایده بهتری از اینکه چه طور می تواند وب سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد بگیرید.


- به وجود آوردن گزارش ترافیک مستقیم در Google Analytics
- و پس از آن ترافیک را به صفحاتی بفرستید که به صورت طبیعی مستقیما بازدید می شوند. مانند صفحه اصلی یا صفحات مقدماتی محتواهای مهم وب سایت شما که کاربران آنها را بیش از همه Bookmark می کنند .

 

٥- کلمات کلیدی از بین رفته اند یا در حال از بین رفتن اند! در حالی که آنها هنوز هم پایه و اساس کمپین سئو سایت شما هستند.


کلمات کلیدی و هدف قرار دادن کلمه کلیدی بیش ترین مفهوم پایه ای و تصویر کلی طولانی ترین اجرا در سئو سایت است. و اگر مدتی است که در جستو جو ها هستید حتما زمانی را به خاطر دارد که سئو سایت تنها به معنی به کار بردن کلمات درست دربرچسب کلمات کلیدی متا می باشد.
مطمئنا آن روزها گذشته و دیگر برنخواهد گشت. اکنون موتورها ی جست و جو از الگوریتم های بسیار بسیار پیچیده تری برای تعیین کیفیت و روابط صفحات وب استفاده می کنند. آیا این به معنی از بین رفتن کلمات کلیدی است؟ کارشناسان بر این باورند.
کلمات کلیدی و جست و جوی کلمه کیدی هنوز هم باید پایه و اساس سئو سایت و کمپین بازاریابی محتوای شما باشند. با این حال به روز رسانی Hummingbird گوگل تمرکز ما را از جست وجوی کلمات کلیدی جداگانه به جست جوی گروهی از عبارات هم معنی و مرتبط تغییر داده است.
اکنون که گوگل قادر به تشخیص معنی در پشت هر query جست و جو است، پاسخی رایج به تعدادی query هایی که کلمه کلیدی متفاوت اما معنی یکسان دارند می دهد.
پس اگر می خواهید برای خود جایگاهی به عنوان Hummingbird گوگل در نتایج جست وجو پیدا کنید، باید صفحات وب سایت خود را مرتبط کنید و نه تنها مرتبط به معنی کلمه بلکه مرتبط به تمام عبارات مربوطه و هم معنی آن . هدف جست و جوی کلمه کلیدی شما حالا دیگر فقط به معنی کلمه کلیدی نمی باشد بلکه به معنی گروه از عبارات موضوعی مربوطه که صفحات وب سایت شما آنها را هدف قرا می دهند می باشد.

 

 با ما در مقالات دیگر کارآفرین بلاگ همراه باشید.

٧ روش سئو سایت ٢٠١٦ (١)

٧ روش سئو سایت ٢٠١٦ (٣)

٥ روش بهبود سئو سایت

شما می تواید با استفاده از لینک های زیر این مطلب را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.