کــــار آفرینــــ بلاگــــ

بلاگیــــ برایــــ امروزیــــ ها

٧  روش بهینه سازی سایت ( سئو سایت )  در سال ٢٠١٦ که باید خودتان را برای آنها آماده کنید (قسمت اول)

٧ روش بهینه سازی سایت ( سئو سایت ) در سال ٢٠١٦ که باید خودتان را برای آنها آماده کنید (قسمت اول)

 

 روش بهینه سازی سایت ( سئو سایت )  در سال ٢٠١٦

 

روش بهینه سازی سایت ( سئو سایت )  در سال ٢٠١٦ در باره ی این است که تغییرات زیادی جست و جو را در سال ٢٠١٥ تحت تاثیر قرار داد و اکنون که سال سریع در حال گذر است، تمام چشم ها به دنبال روش های جدید در حال ظهور و به روز رسانی هایی است که گوگل برای ما در نظر گرفته است."تکامل یا انزوال" این شعاریست که بسیاری آن را آینده سئو سایت می دانند و اگر برایتان سخت است که تمام تغییراتی را که باید اجرا و یا کامل کنید را دنبال کنید، نگران نباشید! ما همراهتان هستیم. طی دو مورد از بزرگترین و معتبر ترین کنفرانس های سئو سایت در امریکا – SMX East و Pubcon - ما تمام موارد مهم را برای شما دسته بندی و خلاصه کرده ایم.


١ - رتبه بندی بالاتر در گوگل دیگر به معنی کلیک های اصلی و اساسی نمی باشد.


آیا هنوز هم فکر می کنید که به دست آوردن رتبه یک در گوگل، کلیک های اصلی و اساسی به وب سایت شما را تضمین می کند؟
پس این مسئله برایتان خبری بد خواهد بود!
به دلیل اینکه مطمئنا رتبه آن درصد از جست و جو گرانی که بر روی یکوب سایت در لیستی که بعد از جست و جو در صفحه نمایش داده می شود کلیک می کنند، هنوز هم با موقعیت ارتباط دارد. بسیاری از موارد دیگر نیز می توانند کلیک های اصلی وب سایت شما را در گوگل ٢٠١٦ تحت تاثیر قرار دهند.
تبلیغاتی که برای نمایش آنها در وب سایت خود پول می گیرید، پک های لوکال، نتایج گرداننده ها (Carousel)، گرافیک های اطلاعات و قطعه های پر حجم و ... تماما عناصر جلب توجه کننده SERP (نتایج جست و جو) هستند که می توانند تعداد کلیک ها را در وب سایت رتبه یک شما به شدت کاهش دهند.
آخرین مطالعات توسط Mediative ( دنبال کردن حرکات چشم جست و جو گران و کلیک های نهایی در سراسر SERP (نتایج جست و جو) های مختلف ) نشان داد آن روشی که جست و جو گران با مدل های متنوع SERP (نتایج جست و جو) تعامل می کنند، یک دگرگونی بزرگ را در تک تک query ها ایجاد می کند و بسیار تصمیم گیرنده است.


در اینجا مثال هایی از چگونگی نمایش ها و کلیک ها که برروی SERP (نتایج جست و جو) مشکل ایجاد میکنند را مشاهده می کنیم.


seo1

یک لوکال، تبلیغات پولی و گرداننده (Carousel)


برای بازاریاب های جست و جو این تغییر به دو معنی است:


- میزان جست و جو ی کلمات کلیدی دیگر به تنهایی یک اندازه قابل اعتماد برای پیش بینی این مسئله که به چه اندازه کلمه کلیدی قادر به تولید ترافیک خالص برای بهبود وب سایت شما است نمی باشد.
قبل از سعی و تلاش برای بهینه سازی سایت ( سئو سایت ) خود بر روی یک کلمه کلیدی، نگاهی به صفحه نتایج جست و جو بیاندازید. ببینید آیا عناصر SERP (نتایج جست و جو) زیادی که بتوانند کلیک ها را از لیست اصلی شما بدزدند وجود دارند؟ به این صورت ایده بهتری از پتانسیل چگالی و ترافیک کلمه کلیدی خود می گیرید.


- علاوه بر تلاش برای گرفتن رتبه جست و جوی بالاتر، باید به فرصت هایی که کلیک های اضافه به SERP (نتایج جست و جو) ها می دهند نیز توجه کنید.


آیا می توانید مانع نتایج پک لوکال شوید؟

آیا می توانید داده های ساختار بندی شده را تا قطعه های پر حجم لیست کنید؟

آیا بهتر نیست که یک کمپین Google adworks برای این query خاص راه اندازی کنید؟

 

٢ – توجه روزافزون به پاسخ گویی های غنی، کامل و صحیح – این مسئله هم یک کمک برای وب سایت شما و هم یک فرصت مناسب برای وب سایت شماست.


یکی دیگر از گرایشات و توجهاتی که باید آن را در نظر گرفت، افزایش توجه گوگل به پاسخ های غنی، کامل و صحیح است. طبق مطالعات انجام شده توسط گروه مشاوره Stone Temple امروزه موتور جست و جوی گوگل، رتبه دهی خود را به پاسخ های غنی تا ٣٥% افزایش داده است. این مسئله به خودی خود افزایش ٣٨% این مسئله را در شش ماه اخیر نشان میدهد. پس به وضوح ما باید به دنبال رشد بیشتری باشیم.
به طور معمول پاسخ های غنی بر اساس اطلاعات عمومی ( مانند "رئیس جمهور ایران") و یا اطلاعات دارای مجوز وگوگل ( مانند متن شعرها) ساخته می شوند. پس اگر استراتژی سایت شما بر اساس دامنه داده های عمومی ساخته شد است، بهتر است همین حالا مسیرتان را عوض کنید چون به دست آوردن ترافیک برای وب سایت تان از گوگل سخت تر خواهد شد.
اما، فکر می کنید اگر محتوای با کیفیت ، تک و اختصاصی که بتواند به سؤالات رایج جست و جو گران گوگل پاسخ دهد داشته باشید، چه اتفاقی می افتد؟
پاسخ های غنی، صحیح و کامل می توانند برای شما فرصتی مناسب باشند.


طبق گفته های اریک انگ از گروه مشاوره Stone Temple ، برای ٧٥% از پاسخ های غنی، گوگل از داده های خارجی استفاده کرده و لینکی را به منبع اضافه میکند.
برجسته کردن صفحه وب سایت شما با پاسخ های غنی که دارید، می تواند میزان ترافیک بسزایی را به وب سایت شما بیاورد. CTR برای پاسخ های غنی که بر روی آنها کلیک می شوددر SERP (نتایج جست و جو) دو برابر بهتر از CTR برای صفحاتی است که رتبه آنها یک است ولی پاسخ های غنی ندارند.
بهترین مسئله این است که برجسته شدن به وسیله پاسخ های غنی کاملا ممکن است حتی اگر قدرت وب سایت شما بسیار بالا نیست.


پس به نظرتان چطور است که وب سایت را به سمت پاسخ ها مستقیم ببریم و باعث شویم که از ویکی پدیا هم پاسخ های غنی تری داشته باشیم؟


- با جست و جوی کلمات کلیدی و دنباله دار طولانی شروع کنید – شما باید سؤالات رایجی را که در زمینه فعالیتتان جست و جو می شود را شناسایی کنید.
- یک محتوا به وجود بیاورید که به طور مستقیم به این سؤالات پاسخ دهد. به یاد داشته باشید که خود سؤال را نیز به همراه پاسخ مستقیم آن ذکر کنید. به این توجه داشته باشید که ساختار پاسخ گویی شما بسیار مهم تر از اعتبار و اقتدار وب سایت شما می باشد.
- مطمئن شوید که مقاله شما واقعا کمک کننده است و اطلاعات مفید و بیشتری را به وجود می آورد. این مسئله نه تنها شانس شما برای برجسته شدن به عنوان یک وب سایت با پاسخ های غنی را بالا می برد بلکه باعث افزایش جلب کلیک های اصلی بر روی وب سایت شما نیز می شوند.
- پیدا کردن محتوای وب سایت خود را برای افراد و موتور های جست و جو آسان کنید. (اطمینان حاصل کنید که محتوای وب سایت تان در بوت های گوگل موجود باشد ، به راحتی در مسیر وب سایت تان قابل دسترسی باشد، لینک های مرتبط را با آن را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و ...)

 

 

با ما در مقالات دیگر کارآفرین بلاگ همراه باشید.

٧ روش سئو سایت ٢٠١٦ (٢)

٧ روش سئو سایت ٢٠١٦ (٣)

٤ پیش بینی سئو ٢٠١٦-٢٠١٧

شما می تواید با استفاده از لینک های زیر این مطلب را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.