کــــار آفرینــــ بلاگــــ

بلاگیــــ برایــــ امروزیــــ ها

٤ پیش بینی سئو سایت در ٢٠١٦-٢٠١٧

٤ پیش بینی سئو سایت در ٢٠١٦-٢٠١٧

 

٤ پیش بینی سئو سایت در ٢٠١٦-٢٠١٧

 

در این مقاله به ٤ پیش بینی سئو سایت در ٢٠١٦-٢٠١٧ می پردازیم. به عنوان یک صنعت به وجود آمده در تکنولوژی، جای تعجبی ندارد که بهترین شیوه های سئو سایت همواره به دور از تغییر و دگرگونی باشند. در واقع بسیاری از "بهترین شیوه ها" در سئو سایت که در چند سال پیش انجام شدند برای وب سایت های امروزی به عنوان خودکشی در بازاریابی در نظر گرفته می شوند (شیوه هایی مانند خریدن لینک، پرکردن وب سایت با کلمات کلیدی و ...)

در دهه ی اخیر بیش از میلیونها بار اعلام شد که سئو سایت در حال از بین رفتن است. اما سئو سایت با وجود تعداد بی شماری از به روز رسانی ها ی الگوریتم ها همچنان به زنده ماندن ورشد کردن خود ادامه داد. پس بهتراست که فرض کنیم سئو سایت به این زودی جایی نمیرود! حتی طبیعت این هیولا در حال تکامل است.
حال سؤال اینجاست که ما از سئو سایت در ٢٠١٦-٢٠١٧ چه انتظاراتی باید داشته باشیم . پس همان طور که ما پیش بینی های خود را در مورد سئو سایت در سال آینده برای شما فاش می کنیم به مطالعه خود ادامه دهید.

 

روند کلی : بهینه سازی موبایل نقش کلیدی دارد.

 

٢٠١٥ سالی بزرگ در موبایل بود. در آپریل سال گذشته گوگل رونمایی خود از به روز رسانی را اعلام نمود که وب سایت ها را در صورت عدم طراحی سایت واکنش گرا (responsive) در موبایل جریمه می کرد. ماه می همان سال تحول جست و جو اعلام کرد که در حجم جست و جو ها، موبایل به طور رسمی از دسکتاپ پیشی گرفته بود. بهینه سازی موبایل در حال حاضر مهم تر از گذشته شده است و از 4 پیش بینی که ما در سئو سایت انجام داده ایم، سه پیش بینی را به خود اختصلص داده است.

 

١- سئو سایت وابسته به مکان

 

 

seo strategy01 

 

 

سئو سایت وابسته به مکان همیشه مهم بوده است اما در ٢٠١٦-٢٠١٧ از هر زمانی مهم تر خواهد شد. همان طور که رقابت در نتایج اصلی رو به گسترش است، در به دست آوردن query های جست و جوی وابسته به مکان بهترین شانس شرکت ها قرار دادن اطلاعات و محتوای وب سایت شان در برابرمناسب ترین کاربر و بیننده است. جست وجوی وابسته به مکان یک همکاری آشکار و واضح در جست وجوی موبایل و جست وجوی صوتی دارد .
به روز رسانی اخیر گوگل در Pigeon ، خیلی بیشتر از تعهدی است که به این جنبه داده اند. بهترین روش ها برای بهینه سازی این ویژگی اطمینان از درستی اطلاعات نقشه گوگل خود، به وجود آوردن لیستی از جهت یابی های محلی خود و نوشتن محتوایی بهینه برای کلمات کلیدی وابسته به مکان تان می باشند.
حتی در مواردی ممکن است بخواهید برای کسب و کار خود اپلیکیشن موبایل نیز راه اندازی کنید. امروزه گوگل اطلاعات اپلیکیشن های موجود در موبایل را نیز در نتایج جست و جوی خود نشان می دهد.

 

٢ – جست و جوی صوتی

 

 

seo strategy02

 

 

علاوه بر اهمیت روزافزون جست و جوی موبایل، اهمیت جست و جوی صوتی نیز روز به روز بیشتر می شود. تحقیقی انجام شده توسط مقاله Northstar به این نتیجه رسیده است که ٥٥% از نوجوانان از سیستم جست و جوی صوتی برای موارد روزانه خود استفاده می کنند چون علاوه بر راحت تر بودن آن نسبت به نوشتن و تایپ کردن، حس تسلط به تکنولوژی را نیز به آنها می دهد. واقعیت این است که جست و جوی صوتی در ٢٠١٦-٢٠١٧ رشد بسزایی خواهد کرد. صحبت کردن بسیار راحت تر از نوشتن و تایپ کردن است ، استفاده کنندگان از موبایل حالا برای جست و جوی صوتی از برنامه هایی مانند Siri, Cortana و گوگل به جای نوشتن استفاده می کنند، مخصوصا اگر در حال انجام چند کار و یا در حال حرکت باشند.
شما چگونه وب سایت خود را برای جست و جوی صوتی بهینه سازی می کنید؟ به اصلی ترین و ابتدایی ترین تفاوت بین جست و جوی صوتی و نوشتاری فکر کنید. برای مثال کاربری به دنبال یک" شیرینی فروشی" در محدوده جردن می گردد، بر روی مرورگر دسکتاپ عبارتی مانند "شیرینی فروشی در جردن" را خواهد نوشت، اما در جست و جوی صوتی عبارت "نزدیک ترین شیرینی فروشی به من کجاست؟" را خواهد گفت، همان طور که خود شما نیز ممکن است الان به این جمله فکر کرده باشید!
جست و جوی صوتی با توجه به استفاده از کلمات سؤالی مانند: چه کسی، چه چیزی، کجا، چرا، چگونه و چه زمان توصیف می شوند. به همین دلیل برای بهینه سازی وب سایت خود در موبایل، بعضی از Headline های خود را با سؤالاتی که حاوی این کلمات سؤالی هستند مجددا قالب بندی کنید.

 

٣ - داده های ساخت یافته و پاسخ های مستقیم

 

 

seo strategy03

 

 

داده های ساخت یافته و پاسخ های مستقیم به چه معنی هستند؟ آیا تا به حال این سؤال برایتان پیش آمده است که چرا بعضی از وب سایت ها با ستاره های زرد، قیمت، جداول و یا thumbnails در قسمت لیست جست و جو ها قرار می گیرند؟
پاسخ داده های ساخت یافته است. عبارت "داده های ساخت یافته" ممکن است همه پسند و جذاب نباشد اما به عبارت ساده تر به معنی تگ کردن و مشخص کردن داده ها در صفحات وب سایت با یک شِمای نشانه گذاری شده است ه موتور های جست و جو راحت تر و بهتر بتوانند آنها را بفهمند.
وب سایت schema.org منابع عالی و مفیدی را برای شما تهیه کرده است که بتوانید با پیاده سازی یک نشانه گذاری شِما کار خود را شروع کنید.
علاوه بر این شما می توانید از یک ابزار آزمودن داده های ساخت یافته گوگل برای بررسی این که آیا پیاده سازی شِمای شما موفق بوده است یا خیر استفاده کنید.

 

 

seo strategy03 1

 

 

پاسخ های مستقیم باکس های پاسخی هستند که با جست و جوی های مشخص query های مشخصی در اولین نتیجه جست و جو ظاهر می شوند. مانند مثال بالا، در توصیف کلمه "Pie" لینک منبعی وجود ندارد. با این حال، لینک های منبع ٧٥% مواقع نمایش داده می شوند. که در صورتی که محتوای شما به یک پاسخ مستقیم تبدیل شود به نفع وب سایت شما خواهد بود. برای اینکه محتوای شما بتواند به طور مشخص در باکس پاسخ ظاهر شود، شما باید بر روی اینکه منبعی معتبر برای پاسخ بهیک سؤال هستند به طوری که حاوی نشانه گذاری داده های ساخت یافته ی مناسب باشند.
در Search Engine Land یک مطلب عالی و اطلاعات زیادی در مورد چگونگی بهینه سازی برای باکس پاسخ های مستقیم گوگل وجود دارد.
داده های ساخت یافته و پاسخ های مستقیم در نتیجه های جست و جوی گوگل بسیار متداول شده اند. در واقع اکنون گوگل برای میزان تقریبی ١٩% از تمام query های جست و جو ، پاسخ مستقیم تهیه می کند.
انتظار می رود که این درصد طی سال با مفهومی جدی برای جست و جو رشد چشم گیری داشته باشد.
آخر خط این است که شما تصمیم به قرار دادن داده های ساخت یافته در وب سایت خود بگیرید. ممکن است که شما با استفاده ی گوگل از اطلاعات و محتوای وب سایت تان بدون ارجاء دادن بیننده ها راحت نباشید، اما این حالت بهتر از این است که به طور کلی از قافله عقب بمانید.

 

٤ - استراتژی بازاریابی دیجیتال

 

کسانی که در صنعت هستند در جریان اند که توصیف سئو سایت دگرگون شده است . اکنون سئو سایت تقریبا هم معنی با بازاریابی محتواست. همان طور که موتورهای جست و جو تاکید بیشتری بر روی شاخص های شبکه های اجتماعی دارند، سئو سایت با محتوای کیفیت بالا دیگر به تنهایی کافی نیست. بعضی آژانس ها و نمایندگی ها، بازاریاب های محتوا و مدیران شبکه های اجتماعی استخدام می کنند تا تولید محتوا کنند و آنها را به کارشناسان سئو سایت برای بهینه سازی می دهند. در حالی که محتوا باید از ابتدا با در نظر گرفتن سئو سایت به وجود بیاید ا از پیش به شما خبر می دهیم که برای محتوا و بازبریاب های شیکه های اجتماعی، این مسئله مهم و قابل توجه خواهد شد که درک درستی از جست و جو بدون وابستگی و تکیه بر کارشناسان سئو داشته باشند.

 

ما را با مقالات بعدی در کارآفرین بلاگهمراهی کنید

٧ روش سئو سایت ٢٠١٦ (١)

٥ روش بهبود سئو سایت

اشتباهات طراحی وب سایت

شما می توانید با استفاده از لینک های زیر این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.