کــــار آفرینــــ بلاگــــ

بلاگیــــ برایــــ امروزیــــ ها

مایکروسافت از فیسبوک ایده Like و @Mentions را برای Outlook خود کپی کرده است

مایکروسافت از فیسبوک ایده Like و @Mentions را برای Outlook خود کپی کرده است

 

مایکروسافت از فیسبوک ایده Like و @Mentions را برای Outlook خود کپی کرده است

 

مایکروسافت می خواهد که در راهکارهای ایمیل خود ترفندهایی که در شبکه های اجتماعی وجود دارد را وارد کند. این کمپانی امروز اعلام کرد که Like و @Mentions را در سیستم مدیریت ایمیل Outlook Web استفاده خواهد کرد.
با استفاده از نماد کلاسک Thumb up یا شصت بالا که در شکبه اجتماعی فیسبوک از آن استفاده می شود، شما می توانید ایمیل ها را به اصطلاح Like کنید که توجه بیشتری به آنها شود.
در فیسبوک از لایک برای این استفاده می شود که نشان دهید مطلبی را خوانده اید یا محتوای آنرا درک کرده اید بدون اینکه متنی در جواب آن بنویسید.
همانطور که انتظار می رفت با گرفتن یک لایک برای یک ایمیل شما یک اعلامیه نیز برای دریافت کردن لایک خواهید گرفت.
شما همچنین می توانین نام افراد را با استفاده از کاراکتر @ به متن یا عنوان نامه برچسب کنید (باز همانند فیسبوک). با استفاده از این نماد در لحظه لیست مخاطبانی که می توانید آنها را برچسب کنید به شما نشان داده می شود. اگر اسم فردی که ب استفاده از @ وارد کرده اید در قسمت مقصد ایمیل وجود ندارد، Outlook به صورت خودکار ایمیل را برای آن مخاطب نیز با صلاحدید شما ارسال خواهد کرد.
نام افرادی که برچسب شده اند با استفاده از رنگ آبی و خط کشیده شده زیر آنها مشخص است. شما همچنین می توانید ایمیل هایی را که با اسم فرد مورد نظر برچسب شده اند فیلتر کرده و آنها را به راحتی پیدا کنید.
این امکانات جدید در Outlook بسیار کارآمد خواهند بود. امکان لایک به شما کمک خواهد کرد که به راحتی در رشته ای از ایمیل های طلانی یک کمپانی وضعیت خود را به راحتی شناسایی کنید. امکان @Mentions و برچسب زدن نیز به شما این قابلیت را میدهد که اطمینان بیشتری داشته باشید که مخاطب مورد نظر ایمیل شما را دریافت کند و به آن توجه کند.
اما در طرف دیگر این امکانات جدید می تواند برای مدیران کمپانی که مقدار زیادی لایک را دریافت خواهند کرد دردسر ساز و اذیت کننده باشد. بعضی ها هم دوری و تفاوت سازوکار ایمیل را نسبت به شبکه های اجتماعی ترجیح می دهند.
البته این امکانات جدید به صورت کلی برای همگی در دسترس نخواهد بود. مایکروسافت در مورد امکانات جدید این خبر را منتشر کرده است:
" امکان لایک برای Outlook for Web برای مشتریان Office 365 در ابتدا در دسترس خواهد بود که پلن Exchange Online را نیز در سرویس خود دارند. انتظار می رود که امکانات جدید برای مشتریان مخصوص Office 365 تا پایان ماه اکتبر در دسترس قرار گیرد. امکان @Mentions برای اولین کاربران Office 365 از اواسط ماه اکتبر در دسترس قرار خواهد گرفت و برای سایر مشتریان مخصوص تا اواسط ماه نوامبر قابل استفاده خواهد شد.
در ادامه سایر کاربران Outlook.com که با استفاده از نسخه جدید این سرویس مشغولند می توانند در ماه سپتامبر از امکان @Mentions بهره ببرند.
امکان @Mentions در نسخه 2016 از مجموعه Office برای ویندوز، Mac، Anroid و iOS حضور خواهد داشت که نیمه اول سال 2016 منتشر خواهد شد. امکان لایک نیز در به روز رسانی های بعدی به این نسخه از Office اضافه خواهد شد."
به طور کلی میتوان گفت که امکانات جدید برای همگی کاربران تا ماه دسامبر در دسترس نخواهد بود.
با توجه که این امکانات مدت طولانی در فیسبوک و توئیتر استفاده شده است به نظر می آید که با استقبال کاربران مواجه خواهد شد. نکته جالبی که در این مورد می توان گفت اینست که سایر فراهم آوران امکانات ایمیل تا کنون چنین ایده هایی را اجرا نکرده اند.

 

با مقالات دیگر در کارآفرین بلاگ همراه ما باشید.

شما می توانید با استفاده از لینک های زیر این مطلب را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.