کــــار آفرینــــ بلاگــــ

بلاگیــــ برایــــ امروزیــــ ها

ماکروسافت بدون اجازه 6 گیگابایت اطلاعات را روی کامپیوتر شما بصورت اتوماتیک دانلود می کند

ماکروسافت بدون اجازه 6 گیگابایت اطلاعات را روی کامپیوتر شما بصورت اتوماتیک دانلود می کند

 

ماکروسافت بدون اجازه 6 گیگابایت اطلاعات را روی کامپیوتر شما بصورت اتوماتیک دانلود می کند

 

آیا اخیرا متوجه فضای کم روی هارد دیسکتان شده اید ؟ دلیل چنین چیزی شاید دانلودهای اتوماتیک 3 تا 6 گیگی ماکروسافت باشد که از طریق فایل های نصبی ویندوز 10 صورت می گیرید , این اتفاق چه شما تصمیم به ارتقای سیستم گرفته باشید یا نه رخ می دهد و ماکروسافت بدون اجازه 6 گیگابایت اطلاعات را روی کامپیوتر شما بصورت اتوماتیک دانلود می کند.
یکی از گزارش ها در مورد شکایت فردی است که ادعا می کند پوشه ای با عنوان ‘$Windows.~BT’ فضای بسیار زیادی از هارد دیسک کامپیوترش را به خود اختصاص داده است . وی اضافه کرد که این به روز رسانی با هر بار بالا آمدن ویندوز 10 صورت می گیرد.
این دانلود نه تنها فضای زیادی را می گیرد , بلکه بخش بزرگی از پهنای باند و internet data cap کاربر را نیز از آن خود می کند و همه اینها بدون مطلع کردن افراد از اتفاقات پشت پرده صورت می گیرد.
ماکروسافت نیز وجود چنین به روزرسانی های ناخواسته ای را تایید کرده و می گوید :
افرادی که این بروزرسانی های اتوماتیک جهت ارتقای ویندوز را دریافت می کنند باید در نظر داشته باشند که , ما سعی داریم که در بروزرسانی دستگاهها جهت آماده سازی آنها برای ویندوز 10 به کاربر کمک کنیم , این فایل ها دانلود شده و در صورت تمایل فرد به ارتقای سیستم مورد استفاده قرار می گیرند.
البته این کار ماکروسافت تا حدی بسیار عجیب به نظر می رسد چرا که این دانلودها مناسب کاربرانی که فضای چندانی برای این بروزرسانی ها ندارند نیست , همچنین افرادی هم وجود دارند که آمادگی ارتقای سیستم خود را ندارند چرا که آنها نرم افزاری دارند که با OS جدید ناسازگار بوده و یا تصمیم گرفته اند از همان نسخه قبلی استفاده کنند.
ما سعی کردیم نظر ماکروسافت را در این مورد جویا شویم و به محض کسب اطلاعات بیشتر برای شما پست خواهیم گذاشت.