کــــار آفرینــــ بلاگــــ

بلاگیــــ برایــــ امروزیــــ ها

٥ روش برای بهبود رتبه بندی وب سایت ( سئو سایت )

٥ روش برای بهبود رتبه بندی وب سایت ( سئو سایت )

 

 ٥ روش بهبود سئو سایت

 

با دنبال کردن این ٥ روش، بالا رفتن رتبه وب سایت (سئو سایت) خود را در صدر نتایج موتورهای جست و جو مشاهده کنید.


١- انتشار محتوای مرتبط در وب سایت


محتوای با کیفیت اولین محرک برای رتبه دهی به وب سایت شما توسط موتور های جست و جو است . هیچ جایگزینی برای محتوای خوب وجود ندارد. محتوای با کیفیت به طور خاص برای کاربران مورد نظرتان ترافیک وب سایت را به خوبی بهبود می بخشد. این همان چیزیست که اعتبار و ارتباط وب سایت شما را بالا می برد.
برای هر صفحه یک عبارت کلمه کلیدی تعیین کنید. فکر کنید که چه طور خواننده ممکن است یک صفحه مشخص را جست و جو کند. ( با عباراتی مانند: "مهندسی مکانیک در تهران" ، "بهترین برنامه فیزیک کاربردی" ، "مدارک تکنولوژی تهران" ) سپس این عبارت را چندین باردر آن صفحه تکرار کنید – یک تا دو بار در ابتدا و انتهای پاراگراف ها و دو تا چهار بار داخل محتوای باقی مانده هر صفحه وب سایت.
فراموش نکنید که از حروف بولد، ایتالیک، برچسب های سر تیتر ها و دیگر برچسب های تاکید شده برای برجسته کردن عبارت های کلیدی استفاده کنید. اما یادتان باشد که زیاده روی نکنید!
هرگز یک نوشته خوب را قربانی بهینه سازی وب سایت ( سئو سایت ) خود نکنید. بهترین صفحات وب سایت ها در فضای مجازی آنهایی هستند که برای کاربر نوشته شده اند نه برای موتورهای جست و جو


٢- به روز رسانی محتوای وب سایت به صورت منظم


حتما متوجه شده اید که ما چه تاکید قوی بر روی محتوای وب سایت داریم. موتورهای جست و جو نیز درباره محتوای وب سایت همین نظر را دارند.محتوایی که به صورت منظم به روز رسانی شود یکی از بهترین شاخص ها برای ارتباط یک وب سایت است. پس مطمئن شوید که محتوایتان به روز و تازه باشد.


٣- Metadata ( فرا داده )


زمانی که وب سایت خود را طراحی می کنید، هر صفحه حاوی یک فاصله بین برچسب های برای اضافه کردن Metadata و یا اطلاعات مربوطه به محتوای صفحه شما می باشد. اگر یک وب سایت با سیستم کنترل محتوا (CMS) دارید، تیم UMC Web این اطلاعات را از قبل برای شما جمع آوری کرده است.


- تیتر Metadata

تیتر Metadata وظیفه نمایش تیتر های صفحه را در بالای هر پنجره ی مرورگر دارد. این تیتر مهمترین Metadata موجود در صفحه وب سایت شما است. برای کسانی که وب سایت آنها سیستم کنترل محتوا دارد، تیم وب یک سیستم خودکار برای به وجود آوردن تیتر Meta در هر صفحه وب سایت توسعه داده شده است.


- توصیفات Metadata

توصیفات Metadata ، توصیف متنی است که یک مرورگر برای نتایج جست و جو وب سایت شما از آن استفاده می کنید. به آن مانند یک نمایش دهنده ی پنجره وب سایت فکر کنید. یک توصیف مختصر و جذاب از محتوای درون متون صفحه با هدف تشویق افراد به وارد شدن به وب سایت شما.

- کلمه کلیدی Metadata

کلمه کلیدی Metadata عبارات جست و جویی هستند که افراد برای پیدا کردن صفحه وب سایت شما آنها را تایپ می کنند. شما باید عبارت متنوعی را وارد کنید که مشمول این بخش شوند. با این حال حریص نشوید! اگر لیست کلمات کلیدی Metadata شما بیش از حد شود، مرورگرممکن است به طور کامل از آن صرف نظر کند. این را به صورت یک قانون کلی در نظر داشته باشید که در هر مرحله بین شش تا هشت عبارت که حاوی یک تا چهار کلمه است استفاده کنید. یک مثال عالی : " مدرک دکترای کامپیوتر"


٤- داشتن یک وب سایت با لینک با ارزش


بر روی ساختن لینک های مرتبط درون متن تمرکز کنید. به جای ساختن لینک ها به صورت " اینجا را کلیک کنید" سعی کنید نام کامل مقصد را نوشته و لینک کنید. "اینجا را کلیک کنید" هیچ ارزشی جز URL متصل به آن برای موتورهای جست و جو ندارد. برای مثال : "برنامه سرمایه گذاری تکنولوژی تهران" در کلمات کلیدی بسیار غنی است و باعث بهبود در رتبه دهی به وب سایت شما توسط موتورهای جست و جو به همان خوبی رتبه ی وب سایت لینک شده می شود.


٥- استفاده از تگ های Alt در وب سایت


همیشه در رسانه های بصری و ویدئویی خود از تگ های Alt و یا از توصیف های متنی جایگزین استفاده کنید. این ها به موتورهای جست و جو این اجازه را می دهند که صفحاتوب سایت شما را تعیین مکان کنند. این مسئله بسیار حیاتی و ضروری است مخصوصا برای کسانی که از مرورگر های فقط متنی استفاده می کنند.

 

 

با ما در مقالات دیگر کارآفرین بلاگ همراه باشید.

اشتباهات طراحی وب سایت

٧ روش بهینه سازی ٢٠١٦

٤ پیش بینی سئو ٢٠١٦-٢٠١٧

شما می توانید با استفاده از لینک های زیر این مطلب را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.