کــــار آفرینــــ بلاگــــ

بلاگیــــ برایــــ امروزیــــ ها

به این ۶ شیوه طراحی وب سایت در سال ۲۰۱۶ توجه بیشتری کنید(قسمت سوم)

به این ۶ شیوه طراحی وب سایت در سال ۲۰۱۶ توجه بیشتری کنید(قسمت سوم)

 

شیوه طراحی وب سایت۲۰۱۶ (٣)

 

به ادامه نکات شیوه طراحی وب سایت۲۰۱۶ می پردازیم.

 

5- تعداد JavaScript بالا در طراحی وب سایت


به نظر میرسد که این روزها JavaScript ها همه جا هستند. JavaScript ها نیز می توانند سرعت بارگذاری صفحات یک وب سایت را به شدت پایین بیاورند. و همان طور که قبلا نیز به آن اشاره کردیم، کاربران وقتشان را در وب سایتی که کند است تلف نمی کنند. JavaScript ها عملکرد بسیار بالایی دارند و در مواردی که زبان های دیگر توانایی انجام آنها را ندارند مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال میتواند به شما کمک کند که یک صفحه نمایش بارگذاری عالی را به وجود بیاورید. همچنین عناصر دیگری مانند منوی کشویی عملکرد سایت تان را بالا میبرد.


دلایل زیادی برای بیش از حد استفاده نکردن از JavaScript وجود دارد که اگر نادیده گرفته شوند می توانند به وب سایت شما آسیب برسانند. از جمله:

- زمان بارگذاری وب سایت.

ناشی از پلاگین ها و منو های کشویی است که فایل های JavaScript و Css مختلفی را به وجود می آورد. بسیار کارآمد است که از این مسئله که همه آنها بارگذاری را از یک فایل کوچک شده از هر نوع ( یک فایل کوچک شده JavaScript و یک فایل کوچک شده Css ) انجام می دهند اطمینان حاصل کنیم.

- تاثیر منفی بر روی مرورگر موبایل.

مرور کردن در موبایل را به صورت منفی تحت تاثیر قرار می دهد.

- به راحتی تحت تاثیر قرار دادن عملکرد وب سایت و شکستن قسمت هایی از وب سایت ناشی از یکBug

شما میتوانید با استفاده از منابعی مانند Pluralsight ، در مورد Bug ها و نحوه ی اجتناب از آنها و تعمیرشان اطلاعات بیشتری به دست آورید.

- امنیت.

JavaScript نیز مانند بسیاری از زبان ها / اسکریپت ها اگر به صورت نادرستی به کار برده شود نیز قابل اجرا و کار کردن است. به صورتی که برای اجرای درست، سایت های دیگری را فرآخوانی میکند. تزریق کد های مخرب نیز معمولا برای دزدیدن اطلاعات به کار میرود.

-بهینه سازی سایت، سئو سایت

موتورهای جست و جو JavaScript را بررسی نمی کنند، پس اگر وب سایتتان حاوی حجم زیادی JavaScript باشد ممکن است در رتبه دهی گوگل با توجه به کلمات کلیدی جا بماند.

در استفاده از JavaScript درست قضاوت کنید.

اگر در وب سایت های واکنشگر خود از آنها استفاده می کنید، فقط باید اسکریپتی که روی دستگاه موبایل نیاز است را بارگذاری کنید. JavaScript همیشه بر روی دستگاه موبایل به درستی اجرا نمی شود که همین مسئله یکی از دلایل پایین آمدن سرعت بارگذاری صفحه است.همچتین به منظور کاهش JavaScript هایتان از فونت های وب برای نماد های دنبال کننده شبکه های اجتماعیتان بر روی وب سایت استفاده کنید.
اشتباه برداشت نکنید! به طور کلی JavaScript هیچ مشکلی ندارد و استفاده های بسیار زیادی نیز دارد. از جمله اجازه طراحی وب سایت به صورت عالی و زیرکانه. به هر حال شما باید تا حد امکان میزان JavaScript های استفاده شده را کاهش دهید تا نمایش وب سایت تان در موبایل به مشکل بر نخورد.

 

6-پیچیدگی آرایش حروف در طراحی وب سایت


به صورت کلی استفاده از بیش از دو طرح فونت (حروف) پیشنهاد نمی شود، در صورتی که شما می توانیداز چندین طرح فونت استفاده کنید. طرح فونت های زیاد باعث می شود که وب سایت ظاهری گیج کننده وشلوغ پیداکند که باعث کاهش خوانایی حروف ودرک مطلب می شود.


13 Andre Luis Creative Commons

 

با این حال قوانین برای شکسته شدن درست شده اند وهیچ قانونی مبنی بر اینکه شما نمی توانید برای تاثیر گذاری بیشتر ازبیش ازدو طرح فونت استفاده کنید وجود ندارد
مثال زیر از سایت uxpin می باشد از فونت های یک خانواده(proxima nova)استفاده کرده است .تکنیکی که نظم وترتیب ووضوح به خوبی کارمی کند اگر چه فاصله ها نیز بسیار مهم می باشند وهیچ ضرورتی برای استفاده ی طرح فونت ها از یک خانواده وجود ندارد فقط اینکه انها در کنار هم بسیار خوب کار می کنند


14

 

در اینجا به چند نکته می پردازیم :

- فونت ها را امتحان کنید.هدفتان یک ارائه تمیز و واضح با شد که سبک بصری برندتان را نیز منعکس کند.
- به فونت ها وطرح حروفی بچسبید که مکمل یکدیگرند ویا آن قدر متفاوت هستند که یک تضاد جالب را برای کاربر بوجود می آورند.همچنین به اینکه فونت یا طرح حرف از لحاظ روان شناختی چه چیزی را به کاربر القا می کند نیز توجه داشته باشید .افراد عکس العمل های یکسانی به حروف مشخصی دارند همانطور که نسبت به رنگها عکس العل های یکسانی دارند.چه باور کنید چه باور نکنید عواطف واحساسات نیز به آرایش حروف ربط دارند.یک فونت با برجستگی های تزئینی کوچک رسمیت شما را نشان می دهد.فونت بدون برجستگی احساس اعتماد را در کاربر به وجود می آورد و متون دست نویس می تواند حس غرور وتکبر رامنتقل کند
- اگر می خواهید فعالیت وکارتان به صورت سنتی پیش رود از متون دست نویس استفاد کنید واگر می خواهید با ثبات نشان داده شوید بهترین انتخاب برا ی شما حرف بدون برجستگی تزئینی می باشد

طراحان خوب، شکاکان خوبی هستند .
بالاتر از تمام این مسائل ، نیازمندی های کاربر باید بیشترین آگاهی را به طراحی وب سایت شما بدهد. زمانیکه یک شیوه جدید بوجود می آید ، قبل از دنبا کردن جمعیت و استفاده از آن حتما آن را از تمام زوایه بررسی کنید.

 

 با ما در مقالات دیگرکارآفرین بلاگ همراه باشید.

شیوه طراحی وب سایت ۲۰۱۶ (١)

شیوه طراحی وب سایت ۲۰۱۶ (٢)

١٤ روش طراحی وب سایت  ٢٠١٥ 

شما می توانید با استفاده از لینک های زیر این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.