کــــار آفرینــــ بلاگــــ

بلاگیــــ برایــــ امروزیــــ ها

به نظر شما بهتر نبود که iPhone 6s مدل 16 گیگابایتی نداشت؟

به نظر شما بهتر نبود که iPhone 6s مدل 16 گیگابایتی نداشت؟

 

به نظر شما بهتر نبود که iPhone 6s مدل 16 گیگابایتی نداشت؟

 

همگی از اینکه از iPhone مدل 16 گیگابایتی بدشان بیاید لذت می برند. دلیل آن هم مشخص است. اگر شما هم یک مدل 16 گیگابایتی داشته باشید حتما پیغام Out of space که در زمانی که فضای ذخیره سازی ندارید مواجه شده اید.
اکنون که شایعه های مشخصات iPhone 6s منتشر شده است به نظر می آید که سری جدید این دستگاه دارای نسخه 16 گیگابایتی نیز هست. با وجود اینکه خبر این شایعات به زودی پخش شده است و اپل هیچ کدام را تایید نکرده است، اما وجود این نسخه 16 گیگابایتی دیگر مهم به نظر نمی رسد.
اپل بهبود های زیادی در سیستم عامل iOS طی سالیان گذشته انجام داده است، و یکی از این تغییرات که در iOS 9 آنرا مشاهده خواهیم کرد اینست که دیگر شاهد پیغام Out of Space نخواهیم بود.
نرم افزار iCloud Photo Library یکی از برجسته ترین این تغییرات است، چون بسیاری از ما فضای ذخیره سازی درون iPhone خود را بیشتر از همه چیز با عکس پر می کنیم.
با فعال سازی گزینه Optimize iPhone Storage، آیفون شما به صورت خودکار عکس های قدیمی را از گوشی شما پاک می کند تا فضای بیشتری برای ذخیره سازی عکس های جدید بوجود آید ولی به گونه ای که فکر می کنید که آن عکس ها هنوز درون دستگاه شماست. وقتی عکسی را که درون دستگاه شما نیست را باز می کنید، آن عکس به صورت خودکار از iCloud برای شما دانلود می شود.
بهبود دیگر قابلیتی است که App Thinning یا لاغر کننده برنامه نام دارد. این قابلیت باعث می شود که برنامه ها فضای بسیار کمتری را در حافظه دستگاه اشغال کنند و هرکدام فقط فایل هایی که برای اجرا لازم دارند را دریافت کنند. اگر شما از iPhone 6s Plus استفاده کنید، برای هر برنامه فقط کد آن به همراه عکس ها و سایر فایل های اصلی آن که در هنگام اجرا به آن نیاز است را دریافت خواهید کرد.
قبلا اینگونه بود که باید تمامی اجزای یک برنامه که حتی مدل های بالاتر (یا قدیمی تر) به آن نیازی نداشتند را نیز دریافت می کردید که باعث می شد حجم برنامه ها زیادتر شوند.
می توان به راحتی گفت که بهترین بهبود در iOS 9 اینست که به روز رسانی های این سیستم عامل دیگر به فضای زیادی برای نصب شدن نیاز ندارند. نسخه 8 از iOS برای به روز رسانی ها و گرفتن پشتیبان قبل از به روز رسانی نیاز به تقریبا 4 گیگابایت فضای خالی دارد اما این مقدار در iOS 9 به 1.3 گیگابایت کاهش پیدا کرده است.
این نسخه از iOS نیز به قابلیت App Deletion نیز مجهز است که با استفاده از آن در صورت کمبود حافظه برای به روز رسانی سیستم عامل، iOS به صورت خودکار برنامه ها را پاک کرده و بعد از به روز رسانی برنامه هایی را که پاک کرده است مجدد نصب می کند.
دیگر نگران این نباشید که آیفون با حجم فضای ذخیره سازی کم دارید. می توان گفت با به وجود آمدن این تغییرات در سیستم عامل iOS این مشکلات به گذشته تعلق خواهند یافت.
هنوز به قطع معلوم نیست که در سری 6s شاهد نسخه 16 گیگابایتی از آیفون باشیم. حتی اگر هم اینچنین باشد نباید نگران کمبود فضای ذخیره سازی بود.