کــــار آفرینــــ بلاگــــ

بلاگیــــ برایــــ امروزیــــ ها

اپل اجازه webview در tvOS  را نمی دهد و این چیز خیلی خوبی است

اپل اجازه webview در tvOS را نمی دهد و این چیز خیلی خوبی است

 

اپل اجازه webview در tvOS  را نمی دهد و این چیز خیلی خوبی است

 

دانیل پسکو که یک برنامه نویس می باشد در بلاگ خود اینچنین می نویسد که tvOS جدید اپل که باعث قدرت گرفتن Apple TV می شود webview ها را پشتیبانی نمی کند و این بدین معناست که برنامه هایی که برای این دستگاه طراحی شده اند قادر به نمایش محتوای وب نخواهند بود. اپل اجازه webview در tvOS  را نمی دهد و این چیز خیلی خوبی است.
به همین دلیل ساخت یک سری ویژگی های خاص مثل وب سایت جستجو , لینکهای مربوط به برنامه هایی مثل Twitter و یا RSS , نمایش اطلاعات و اخباری مانند نتیجه مسابقات ورزشی که مدام به روز رسانی می شوند ,برای برنامه نویسان خیلی مشکل خواهد کرد.
درسته که تمام این مشکلات مانند جهنمی برای برنامه نویسان می باشد , ولی شاید به نفع کاربران تمام شود : محدودیت در استفاده از Webviews باعث می شود تا برنامه نویسان دست به ساخت قطعات محلی بهینه سازی شده جهت استفاده در tvOS شوند که روی صفحات نمایش بزرگ به خوبی رندر شده و به آسانی navigate می شوند.
پاسکو همچنین می گوید که این محدودیت ها باعث از بین رفتن سو استفاده های اینترنتی می شود که باعث افزایش امنیت حریم شخصی کاربران تلویزیون اپل می باشد.
بله , این قضیه کار برنامه نویسان را سخت کرده و آنها دیگر به راحتی نمی توانند برنامه های خود را دست نخورده در سیستم عامل اپل جای دهند , ولی ارزش ایجاد تجربه ای امن تر و بهتر برای کاربر را دارد .