کــــار آفرینــــ بلاگــــ

بلاگیــــ برایــــ امروزیــــ ها

۱۱ اشتباه رایج در طراحی وب سایت (‌قسمت سوم )

۱۱ اشتباه رایج در طراحی وب سایت (‌قسمت سوم )

 

 

 اشتباهات رایج در طراحی وب سایت ٣

 

به ادامه نکات در مورد اشتباهات رایج در طراحی وب سایت می پردازیم.

 

۸- استفاده ی بیش از حد از عکس و انیمیشن در طراحی وب سایت

 

تعداد عکس های زیاد در وب سایت کاربر را از وب سایت شما دلزده می کند. عکس ها همانطور که می توانند توجه کاربر شما را جلب کنند می توانند باعث حواس پرتی کاربر نیز شده و به راحتی باعث بدتر شدن وب سایت شوند. عکس ها باید برای شرح و توضیح دادن و راهنمایی کاربر در موارد مناسب به کار روند.
انیمیشن ها فوق العاده هستند و جزء رسانه های قدرتمند بشمار می روند مخصوصا اگر به درستی و در جای مناسب به کار برده شوند. زمانی که این انیمیشن ها به تعداد زیاد یا به صورت مستمر در وب سایت باشند کاربر را عصبی می کنند. کاربران زمان و حوصله زیادی ندارند پس طراحان وب سایت باید به فکر چاره ای دیگر و بهتری باشند, مثلا قراردادن یک دکمه " رد کردن " در صورتی که انیمیشن ها به صورت صفحه کامل است.

 

٩- صفحه شلوغ ،فضای سفید بیشتر

 

بسیاری از طراحان فضای های سفید را فراموش کرده و یا نادیده می گیرند. فضاهای سفید در یک وب سایت بسیار مهم هستند . گاهی طراحان آنقدر در خلاقیت به کار رفته در طراحی خود غرق هستند که فراموش می کنند وب سایت تنها مختص آنها نیست. مثلا سعی می کنند تمام محتوا را تا حد امکان در یک تک صفحه جا بدهند. نتیجه چیست؟! یک صفحه شلوغ گیج کننده ی غیرقابل خواندن!

 

webdesignmistakes5

 

برای مثال وب سایت Kyle standing استفاده مناسب و به جایی از فضای سفید در طراحی وب سایت خود کرده است.

 

١٠-لطفا موسیقی زمینه در وب سایت خود قرار ندهید!

 

کاربران به دنبال کارایی و بازده وب سایت شما را بازدید میکنند و برای 99% آنها موسیقی زمینه وب سایت شما هیچ اهمیتی ندارد. حتی بعضی از طراحان با قرار دادن موسیقی های مختلف در صفحات مختلف حضور کاربر را در آن وب سایت را برایش ناراحت کننده تر می کنند.

 

webdesignmistakes6

 

پیشنهادات:

 

از موسیقی زمینه استفاده نکنید. اگر مجبور به انجام این کار هستید، قالبی برای کدنویسی ایجاد کنید که پخش موسیقی برای کاربر قابل کنترل باشد. به این صورت موسیقی به صورت یکنواخت پخش میشود و با بارگذاری صفحه جدید دوباره از نو شروع نمی شود. همچنین کنترل پخش موسیقی نیز دست خود کاربر خواهد بود.

 

١١- بیازمایید، بیازمایید و بیازمایید

 

تایید بر روی این مسئله هرگز زیاده روی نیست. چند بار وب سایتی را جست و کرده اید و متوجه شده اید که فقط در مرورگرهای خاصی قابل نمایش هستند؟ توسعه دهندگان و طراحان وب سایت باید لیست بررسی نوع برای بررسی کردن وب سایت های مختلف داشته باشند.


- آیا وب سایت در محیط های مختلف می تواند نمایش داده شود؟
- آیا طراحی Layout وب سایت با تمام مرورگرها سازگار است؟
- آیا وب ساین قابلیت نمایش با تنظیمات مختلف را مانند خاموش بودن غیر فعال بودن عکس ها، غیر فعال بودن JavaScript و ... دارد؟

 

پیشنهادات :

 

W3C ابزارهایی را برای آزمودن در اختیار شما قرار میدهد که به کمک آنها می توانید از کیفیت کارتان اطمینان حاصل کنید.

 

نتیجه گیری:

 

وب سایت خود را ساده نگه دارید. در صورت ساده بودن مفید است. وب سایت های بزرگ و سطح عالی، ساده و مفید هستند. این کار را به درستی انجام دهید و دیگر موارد خود به خود ساده میشوند.

 

با ما در مقالات دیگر کارآفرین بلاگهمراه باشید.

اشتباهات رایج در طراحی وب سایت ١

اشتباهات رایج در طراحی وب سایت ٢

شما می توانید با استفاده از لینک های زیر این مطلب را ب دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.