کــــار آفرینــــ بلاگــــ

بلاگیــــ برایــــ امروزیــــ ها

۱۱ اشتباه رایج در طراحی وب سایت (‌قسمت دوم )

۱۱ اشتباه رایج در طراحی وب سایت (‌قسمت دوم )

 

 اشتباهات رایج در طراحی وب سایت ٢

 

به ادامه نکات اشتباهات رایج در طراحی وب سایت می پردازیم.

 

۴- مسیردهی اشتباه در وب سایت

 

مسیردهی در یک وب سایت باید یکپارچه باشد. کاربران باید بتوانند به راحتی مسیر خود را درون وب سایت شما پیدا کنند. اگرچه هیچ استانداردی برای مسیردهی در یک وب سایت وجود ندارد به خصوص امروزه که تکنولوژی های جدید زیادی در رشد و توسعه وب سایت پدیدار شده اند و درک این مطلب که مسیرها در وب سایت باید قابل درک و با ثبات باشند امری ضروری است.
اگر بخواهید از متن به عنوان یک مسیر استفاده کنید باید به صورت مختصر و کوتاه آنرا به کار ببرید. استعاره های بصری نباید دوباره از نو ساخته شوند. اگر از هایپر لینک استفاده کرده اید باید در ساختار متن به صورت برجسته ای مشخص شده باشد.
لینک های از بین رفته هیچ جایگاهی نباید در وب سایتتان داشته باشند چون فقط باعث سردرگمی کاربر و تلف کردن وقت او می شود و موردی که از همه بدتر است وجود لینکی در صفحه اصلی است که به همان صفحه اصلی لینک شده باشد.

 

پیشنهادات :

 

- مسیرها را به وسیله توصیف های متنی به ازای تمام لینک ها آسان و هموار کنید. از Alt Text برای عکس ها اجتناب کنید. از تکنیک های توصیف متن جایگزین برای لینک های فلش یا جاوا اسکریپت استفاده کنید.

- مسیرهای خود را به صورت پشت سر هم با موضوع خود وب سایت سازماندهی و ساختار بندی کنید.وب سایت های شخصی می توانند با وجود خلاقیت های به کاربرده شده در آن قابل دسترس باشند اما یک وب سایت تجاری نیازمند وضوح و کارایی بیشتری می باشد.

 

به یاد داشته باشید که اگر کاربر نتواند آنچه را که به دنبالش در وب سایت شما آمده است با سه بار کلیک کردن پیدا کند در اکثر مواقع به سرعت وب سایت را ترک خواهد کرد.

 

۵- طراحی وب سایت خارجی غیر قابل سازگار در طراحی وب سایت

 

خلاقیت بیش از حد معمول می تواند زیاده روی باشد , زیاده روی!!!!! بعضی طراحان با طراحی های متفاوت برای هر صفحه وب سایت در یک وب سایت آنرا به مرحله دیگری می برند بدون برو برگرد این کار باعث سردرگمی و گیجی کاربر در وب سایت خواهد شد. کاملا آزادهنده و اذیت کننده !!
اگر نمای کلی وب سایت و حسی که به کاربر می دهد قابل سازگاری نباشد این که چقدر وب سایت شما فوق العاده و جذاب است هیچ اهمیتی نخواهد داشت. کاربر نمی تواند با آن ارتباط برقرار کند و حس کنترل کمی به او دست خواهد داد. بنابراین به سرعت وب سایت را ترک خواهد کرد.

 

پیشنهادات :

 

- از یک الگوی سازگار استاندارد برای هر صفحه با لینک هایی به قسمت اصلی وب سایت استفاده کنید.
- کلمه کلیدی ساده است طرح هایی با زیبایی های ظاهری ساده به وجود بیاورید و مطمئن باشید که کاربران هرگز در وب سایت شما گیج نخواهند شد.

 

۶- کیفیت وضوح صفحه نمایش غیر دوستانه در وب سایت

 

مطمئنا همه وب سایت هایی را بازدید کرده ایم که در آنها مجبور به اسکرول صفحه به صورت افقی بوده ایم تا تمام صفحه را بتوانیم ببینیم . در طراحی وب سایت مدرن این مسئله یک شکست ۱۰۰ درصد است یک طراح وب سایت را باید جوری طراحی کند که در اکثر صفحات نمایش به صورت کامل نمایش داده شود. طراحی بهینه فعلی برای وب سایت ها در حال حاضر ۱۲۸۰ در ۷۶۸ پیکسل می باشد.

 

پیشنهادات :

 

این مسئله بسیار سخت و تقریبا غیر ممکن است که بتوان طرحی را تهیه کرد که در تمام صفحات نمایش با کیفیت های مختلف درست نمایش داده شود به خصوص اینکه امروزه کاربران از وسایل ارتباطی متفاوتی از جمله موبایل , لپ تاپ و ... در اینترنت در حال جستجو هستند ولی ما می توانیم با یک ایده زیرکانه و با راه های زیر به کیفیت صفحه نمایش های استفاده شده به صورت کلی پی ببریم .

 

- آمار خود را بررسی کنید. سرویس های تجزیه و تحلیل مانند تجزیه و تحلیل گوگل Goolge analytics به شما این امکان را می دهد که در مورد کیفیت صفحه نمایش هایی که کاربران استفاده می کنند اطلاعات بدست آورید. به این وسیله شما اطلاعات مفیدی به دست خواهید آورد که قبل از شروع راه اندازی دوباره به آن ها نیز دارید.

- آمار مرورگر W3Schools - این مجموعه به شما لیست تمیزی از پر استفاده ترین و محبوب ترین مرورگرهایی که توسط شهروندان اینترنتی استفاده می شوند می دهد که آنها را بر اساس محبوبیت مرتب کرده است. آمارهای جالب تر و مهم تری را نیز می توانید در آنجا مشاهده کنید.

 

۷- فرم های ثبت نام پیچیده

 

فرم های ثبت نام گول زننده هستند. چه مقدار اطلاعات کاربر را نیاز دارید. روزهایی که کاربران برای ثبت نام در وب سایت شما ناچار به وارد کردن بینهایت اطلاعات بودند گذشته است بعضی از وب سایت ها پرکردن بیشتر بخش های فرم را اجباری می کنند و تا حدی آن بخش هارا معتبر تلقی می کنند که کاربر بعد از کمی تلاش بی نتیجه می ماند به یاد داشته باشید که کاربران برای بدست آوردن اطلاعات از وب سایت بازدید می کنند.

 

webdesignmistakes4

 

فرم های ساده ثبت نام را برای کاربر بسیار ساده تر می کنند.

 

پیشنهادات :

 

فرم های ثبت نام را با دسته های مختلف وب سایت در فضای مجازی با یکدیگر مقایسه کنید و اطلاعات پایه ای که از کاربر در طی مراحل ثبت نام می خواهند را به خوبی بشناسید.

 

با ما در مقالات دیگر کارآفرین بلاگ همراه باشید.

اشتباهات رایج در طراحی وب سایت ١

اشتباهات رایج در طراحی وب سایت ٣

شما می توانید با استفاده از لینک های زیر این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید