کــــار آفرینــــ بلاگــــ

بلاگیــــ برایــــ امروزیــــ ها

ارزش تحقیق در حوزه UX در تولید محصول

ارزش تحقیق در حوزه UX در تولید محصول

 

ارزش تحقیق در حوزه UX در تولید محصول

 

وقتی در مورد UX یا همان تجربه کاربر صحبت می کنیم، بحث معمولا به طراحی UX ختم می شود. بعضی هم دو مقوله UX و طراحی UX را یکی می دانند، در صورتیکه اینطور نیست. اکنون می خواهیم در مورد پیش داستان جالب تحقیق در مورد طراحی UX های کارآمد صحبت کنیم.
بگذارید به دو سئوال اساسی پاسخ دهیم:
1- تحقیق در مورد UX چه ارزشی می آفریند؟
2- تحقیق درباره UX در کجای پروسه تولید محصول قرار خواهد گرفت؟
بگذارید قبل از اینکه بیشتر غرق پرداختن به این موضوعات شویم مطمئن شویم که اطلاعاتمان یکسان است. برای اینکار می خواهیم مطمئن شویم که دانش مشترکی در مورد موضوع پایه ای تجربه کاربر وجود دارد و بحث را با جملاتی از Jacob Nielsen و Don Norman که پایه گذاران ایده تجربه کاربر هستند شروع کنیم:
"تجربه کاربر یا UX تمامی جوانب تعامل کاربر نهایی با یک کمپانی، سرویس ها و محصولاتی که ارائه می دهد را شامل می شود"
پس وقتی در مورد تجربه ی کاربر و آن چیزی که در مورد یک محصول حس می کند صحبت می کنیم، منظورمان کیفیت تعامل او با هر چیزی از یک کمپانی را بایستی شامل شود و نه فقط خود محصول دست کاربر. از جمله طراحی و تبلیغات یک کمپانی، شکل و شمایل و فاکتورهای زیبایی سایتتان، امکانات و کاربردهای خاص و کارآمدی محصولاتتان، خدمات پس از فروش یا حتی شکل و شمایل News Letter های شما.
به قطع مشخص است که ساخت چنین تجربه کاربر بی نقص و ارضا کننده ای کار آسانی نیست. اما می دانیم زمانی که بدانید کاربران شما چه چیزی می خواهند و ابزار و استعداد برطرف کردن این نیازها را داشته باشید، این کار شدنی است.
برای خلاصه می توان گفت که با تحقیق در حوزه تجربه کاربر شما دانشی را به دست خواهید آورد که با توانایی ها در طراحی UX میتوانید محصولی با پتانسیل فراوان تولید کنید.
عکس زیر از Dan Willis به زیبایی نشان می دهد که یک UX خوب چگونه می تواند مشکلات کاربران را حل کند.

با استناد به آنچه Willis در عکس بالا کشیده است می توان UX را شامل طراحی بصری، زیرساخت اطلاعات، طراحی تعاملات، کارایی (Usability)، تحقیق در مورد کاربر و استراتژی محتوا دانست.
این شکل دوباره تاکید بر این دارد که UX مخلوطی از چند المان اساسی است و برای اینکه محصولی شگفت انگیز تولید کنید، تمامی این المان ها باید با یکدیگر هماهنگ و سازگار باشند به گونه ای که نت های یک سمفونی موسیقی به نظر آیند.
به در نظر گرفتن این مقدمه بیایید به سئوالات مطرح شده در اول این مقاله پاسخ دهیم.
سئوال اول) تحقیق در مورد UX چه ارزشی می آفریند؟
تحقیق در حوزه UX، که همان تحقیق در مورد کاربر، تحقیق طراحی یا مطالعات کاربر نیز گفته میشود (یا هر اسمی که در مورد آن به آن برخورده اید) پلی بین افراد یک کسب و کار با کاربر نهایی است.
نمی خواهیم بگوییم که کار آفرینان به نیازها و خواسته های کاربران اهمیت نمی دهند، به این دلیل که یک کسب و کار موفق در نهایت نیازها و مشکلات کاربران را برطرف می کند. سئوال اینست که یک کسب و کار چگونه نیاز و مشکل کاربر را برطرف می کند و در این راه کاربر به چه مقدار از فرآیند و راهکار درگیر شده با آن راضی است؟
تحقیق در مورد UX کاربر را در وسط پروسه تولید محصول قرار می دهد

اگر بخواهیم برای این قضیه تعریفی ایجاد کنیم، نتیجه آن به شرح زیر خواهد شد:
تحقیق در حوزه کاربر پروسه ای است که در آن در مورد رفتار، نیازها و خصوصیات کاربر دانشی بدست می آید. این دانش به واسطه مشاهدات مختلف و دریافت بازخورد به شکل های مختلف حاصل می شود.
پس میتوان گفت ارزش واقعی تحقیق درباره UX اینست که بر اساس بازخورد های بی طرفانه کاربران است. این بازخورد ها توسط هیچ شخصی دستکاری که دارای منافع شخصی یا قدرت مدیریتی خاصی باشد نشده اند. این بازخورد ها فقط آنچه که کاربر فکر می کند را شرح می دهد.
اکنون اگر کسی در مورد اهمیت تحقیق در حوزه UX و کاربر از شما سئوالی پرسید، می توانید جوابش را بدهید.

سئوال دوم) تحقیق درباره UX در کجای پروسه تولید محصول قرار خواهد گرفت؟
تحقیق در مورد تجربه کاربر بینشی ارزشمندی در مورد کاربرانتان به شما خواهد داد، اما این بینش در کجای فرآیند تولید قرار خواهد گرفت و از آن استفاده خواهد شد؟
آیا نیاز است که تحقیقاتمان را قبل یا بعد از شروع پروسه تولید انجام دهیم؟ آیا مناسب نیست که کار را در وسط پروسه تولید شروع کنیم؟
هیچ جواب مشخص و نهایی برای این سئوال ها وجود ندارد. این قضیه بستگی به نوع محصول و چرخه عمر آن دارد. اما اگر به تولید محصول به عنوان یک پروسه پویا و داینامیک نگاه کنیم که ادامه دار است و با انتشار محصول پایان نمی یابد، می توانیم دو عنصر و نقش اصلی در تحقیق UX را شناسایی کنیم:
• تحقیقات آغازین در مورد کاربر
• تحقیقات هدف دار و ادامه دار در مورد کاربر
تحقیقات آغازین در مورد کاربر در فازهای اولیه تولید محصول بایستی انجام شود. نتایج این تحقیقات می تواند اطلاعات زیادی در مورد کاربر مورد هدف محصول به تیم تولید، سرمایه گذاران یا کارآفرینان دهد. این اطلاعات میتواند شامل داده هایی اعم از اینکه کاربران چگونه و در چه زمانی از محصول استفاده خواهند کرد و یا اینکه محصول نهایی چه مشکلات اساسی را برطرف می کند باشد.
معمولا خروجی این فاز از تحقیقات پرسونا کاربران، نقشه سفر کاربران و سناریوی کاربرد محصول خواهد بود. این اطلاعات در حین تولید و طراحی بسیار با ارزش و با اهمیت هستند.
تحقیقات هدف دار و ادامه دار در مورد کاربر در هر مرحله از چرخه عمر محصول و تولید محصول قابل انجام است. این تحقیقات در زمانی انجام خواهد شد که یک مشکل یا سئوال مشخصی نیاز به حل شدن داشته باشد.
برای مثال شما متوجه شده اید که درصد تسویه حساب های تکمیل شده در فروشگاه آنلاین شما پایین تر از آن چیزی است که تخمین می زده اید و می خواهید که دلیل آنرا بدانید. شما میتوانید از کاربران به گونه ای تست بگیرید تا بفهمید که چه چیزی باعث می شود که آنها تسویه حساب های خود را نهایی نکنند.
اینگونه تحقیقات کمک می کند که مشکلاتی که از بازخورد مستقیم کاربر دریافت شده اند را بررسی کرده و حل نمایید. مخصوصا زمانی که در میانه پروسه تولید هستید و چندین راه برای حل یک مشکل وجود دارد. در این حالت تحقیقات در مورد کاربر به صورت هدف دار می تواند در تصمیم گیری نهایی به شما کمک کند.
بر اساس نوع مشکلات پیش رو، تحقیقات هدف دار در مورد کاربر و تجربه کاربری می تواند از متد هایی همانند مرتب سازی کارتی (که هدف آن بهبود ساختار اطلاعات است) یا تست کارایی (Usability Testing) که هدف آن پیدا کردن مشکلات بزرگ در به کار گیری از محصول است استفاده کند.
بهترین حالت اینست که تجربه کاربر و تحقیقات در مورد آن در همه مراحل تولید انجام گیرد. به اینصورت تیم تولید و بازاریابی و سایر افراد درگیر پروژه می توانند محصول را بر اساس بازخورد واقعی کاربران واقعی تست کرده، صحت سنجی کرده و در چرخه تولید را بچرخانند.

نتیجه گیری
با اینکه واسط و طراحی تعاملات نقش مهمی در ایجاد یک محصول خارق العاده ایفا می کنند اما نمی توانند بدون وجود داده های واقعی کاربران اثرگذار باشند. به هر حال هیچ گاه نمی توان گفت که طراحی را می توان انجام داد بدون اینکه بدانیم آن طراحی برای کاربر مناسب خواهد بود یا نه! تحقیق در مورد UX این مشکل را حل می کند و پلی بین یک واسط زیبا و محصولی کارآمد بوجود می آورد. اگر شما می توانید این تحقیقات را در فازها و مراحل گفته شده انجام دهید، پس می توانید محصولی کارآمد بسازید که به واسطه اطلاعات و داده های صحیح در مورد کاربر و تصمیم های صحیح ایجاد شده است.